Saturday, 18 July 2015
18 September 2020
مطبوعات ایران، چهار‌شنبه 16 فروردین 91

«احمدی‌نژاد برسر دوراهی انتخاب وزیر کار یا مرتضوی»

2012 April 04

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

 دنیای اقتصاد

1) مجلس در برابر فاز دوم یارانه

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295672

در نخستین روز بازگشایی مجلس پس از تعطیلات نوروزی، «علی لاریجانی» صراحتن با افزایش یارانه نقدی به منظور آغاز فاز دوم هدفمندی مخالفت کرد و آن را «خلاف صریح قانون»، «غیرکارشناسی» و «موجب بروز توفان تورم» خواند. رییس مجلس در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی دیروز مجلس گفت: «اقدام اخیر دولت در پرداخت یارانه جدید، جدای از این­که خلاف صریح قانون است، متناسب با شرایط کشور هم نیست و نه تنها کمکی به جلوگیری از گرانی نمی‌کند، بلکه آن را تشدید نیز می‌کند.»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

2) بازداشت 12 دزد دریایی سومالیایی توسط ارتش جمهوری اسلامی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295680

امیر دریادار «حبیب‌اله سیاری»، فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان این­که این نیرو در مقابله با دزدان دریایی سومالیایی که به بازداشت 12 نفر از آنان منجر شد از ناوشکن جمهوری اسلامی (جماران) استفاده کرد، گفت: «مقابله با دزدان دریایی بار دیگر اقتدار و توان­مندی نیروی دریایی را به اثبات رساند.»

مردم سالاری

1) هم­کاری صمیمانه مجلس و دولت برای حمایت از تولید ملی

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20307#130026

حضرت «آیت‌اله خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر دیروز در دیدار جمعی از مسوولان کشور در سه‏قوه، همه مسوولان را به هم­دلی، هم­فکری، هم­کاری صمیمانه و تلاش جدی برای حمایت از تولید ملی و فرهنگ­سازی عمومی در جهت آن فراخواندند و تاکید کردند: «عید و آغاز سال جدید، باید زمینه­ساز همت، فکر، نشاط، امید و انگیزه‌ای جدید برای ادامه پرشتاب‌تر حرکت رو به جلوی کشور و برداشتن یک گام جدی و بزرگ در موضوع تولید ملی و داخلی، باشد.» رهبر انقلاب اسلامی، مبارک بودن سال برای مسوولین را منوط به انجام وظیفه و حرکت در مسیر اسلام دانستند.

2) واردات بی‌رویه عرصه را بر تولیدات داخلی تنگ کرده­است

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20307#130027

آیت‌اله «هاشمی رفسنجانی» رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به تاکید رهبری انقلاب بر حمایت از تولید و کار و سرمایه ایرانی گفت: «متاسفانه در سال­های اخیر، حجم واردات بی‌رویه کالاهای خارجی، عرصه را بر رشد و رونق تولیدات داخلی تنگ کرده­است که امیدواریم امسال، کار، تولید و سرمایه‌گذاری مورد توجه بیش­تر قرار گیرد.»

اعتماد

1) احمدی­نژاد برسر دوراهی انتخاب وزیر کار یا مرتضوی

http://www.etemaad.ir/Released/91-01-16/204.htm#195584

«مرتضوی» دیروز از آمدن به مجلس اجتناب کرد. درست ساعتی پس از این­که استیضاح وزیر کار به دلیل انتصاب «سعید مرتضوی» با 19 امضای نهایی تقدیم هیت‌رییسه مجلس شد و «باهنر» استقبال گرمی کرد و قول داد «اگر بلایی نازل نشود، استیضاح امروز صبح وصول می‌شود». با این اوصاف، ماجرای «مرتضوی» در حال بالا گرفتن است و اگر از چهره‌های موثر در مجلس کسی دست به کار منتفی کردن نشود، 10 روز دیگر «عبدالرضا شیخ‌الاسلامی» وزیر کار دولت «احمدی‌نژاد» به خاطر یک انتصاب کارش به استیضاح کشیده می‌شود.

دو گروه در مجلس هستند: گروه اولی که محورهای استیضاح‌شان می‌گوید چون «مرتضوی» در چند بند متهم قضایی است باید برکنار شود و «احمدی‌نژاد» باید بین او و وزیر کارش یکی را انتخاب کند، و گروه دوم که می‌گویند کدام اتهام؟ مگر «مرتضوی» در دادگاهی مجرم شناخته شده که به «احمدی‌نژاد» فشار می‌آورید؟ و حتی پیش‌بینی می‌کنند رییس‌جمهوری حاضر است وزیرش برکنار شود اما از موضع دفاع از «مرتضوی» کوتاه نیاید. در این بین، «شیخ‌الاسلامی» سکوت کرده و انتصاب 20 روزه «مرتضوی» می‌رود تا وزیر کار را پای احضار و جواب پس دادن بکشاند.

2) علت تعلیق فعالیت رویترز در تهران

http://www.etemaad.ir/Released/91-01-16/204.htm#195582

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از توقف فعالیت‌های دفتر خبرگزاری «رویترز» در تهران تا اطلاع ثانوی خبر داد. این تصمیم به دنبال تهیه فیلمی توسط بخش ویدیویی دفتر این خبرگزاری در اواخر سال گذشته درباره فعالیت‌های ورزشی تعدادی از بانوان ورزش­کار ایرانی در رشته­ی «نینجتسو» و معرفی آنان به عنوان تروریست، اتخاذ شده­است.

 خراسان

1) رییس مجلس: نام واقعی کنفرانس دوستان سوریه «رشوه دهندگان به اسراییل» است

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=1&day=16&id=1601335

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از برگزاری کنفرانس اخیر در استانبول برای بررسی مسایل سوریه گفت: «کنفرانس اخیر در استانبول که بر آن نام دوستان سوریه نهادند در واقع نام این کنفرانس دوستان سوریه نبود بلکه نام آن رشوه­دهندگان به اسراییل برای تنفس جدید بود.» هم­زمان برخی دیگر از مقام­های کشورمان نیز به انتقاد از برگزاری این کنفرانس پرداختند.

2) سردار جزایری: وقت آن رسیده که دولت سوریه نیروهای خارجی دخیل در آشوب‌ها را گوش­مالی دهد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=1&day=16&id=1601336

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خطاب به دولت سوریه گفت: «وقت آن رسیده تا نیروهای خارجی دخیل در آشوب­های سوریه گوش­مالی شوند. به گزارش ایسنا، سردار «سیدمسعود جزایری» افزود: «ارتجاع عرب و سایر کشورهایی که در ناآرامی­های سوریه نقش داشته­اند باید تنبیه شوند.» جزایری ادامه داد: «آمریکا و انگلیس به­خاطر به آشوب کشانیدن سوریه مجازات خواهند شد.» وی تاکید کرد: «مقاومت در منطقه نهادینه شده­است و هیچ قدرتی قادر به از بین بردن آن نیست.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,