Saturday, 18 July 2015
18 September 2020
مطبوعات ایران، پنج‌شنبه 17 فروردین 91

«واکنش وزیر دفاع به طرح سپر موشکی در خلیج‌فارس»

2012 April 05

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 کیهان

1) تشکیل کمیته‌ی مشترک سه قوه، پیشنهاد آیت‌اله آملی برای رونق تولید ملی

http://www.kayhannews.ir/910117/2.htm#other201

رییس قوه‌ی قضاییه، تشکیل کمیته‌ای مشترک میان سه قوه به‌منظور بررسی و تدوین راه‌کارهای مناسب اجرایی کردن بحث حمایت از سرمایه و تولید ملی را خواستار شد. آیت‌اله «صادق آملی لاریجانی» دیروز در جلسه مسوولان عالی قضایی به دیدار روز سه‌شنبه مسوولان نظام و تاکید دوباره‌ی مقام معظم رهبری در این دیدار بر حمایت از تولید ملی اشاره کرد و گفت: «حمایت از تولید ملی اگرچه همیشه مطلوب بوده‌است اما در برهه‌ی فعلی و در حالی که تمام تلاش دشمنان به خیال واهی خود، فشار اقتصادی و تسلیم ملت ایران است، حمایت از تولید ملی اهمیت بسیار بیش‌تری می‌یابد.

2) استقبال عراق از پیشنهاد ایران برای میزبانی مذاکرات با 1+5

http://www.kayhannews.ir/910117/2.htm#other204

پای‌گاه اینترنتی وزارت امور خارجه عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد «هوشیار زیباری» وزیر امور خارجه عراق روز دوشنبه با هیت بلندپایه شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به ریاست «علی باقری» نماینده‌ی امور سیاسی و بین‌المللی ایران دیدار کرد و افزود: «هیت ایرانی تمایل کشورش را برای میزبانی عراق برای نشست بین‌المللی پنج به‌علاوه‌ی یک درباره برنامه هسته‌ای در چهاردهم آوریل (بیست‌و‌ششم فروردین) در بغداد ابراز کرد. این بیانیه حاکی‌ست وزیر امور خارجه عراق نیز از این پیشنهاد استقبال و تاکید کرد تماس‌های لازم با طرف‌های مربوط در خصوص این پیشنهاد صورت خواهد گرفت.

خراسان

1) ثمره هاشمی: هیچ امرخلاف قانون در واریز مابه‌التفاوت یارانه‌ها رخ نداده‌است

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=1&day=17&id=1602334

در حالی‌که روز گذشته رییس مجلس افزایش یارانه‌ها و واریز مابه‌التفاوت 28 هزار تومانی را غیرقانونی و موجب ایجاد توفان تورمی دانسته بود، دست‌یار ارشد رییس جمهوری در مورد روند پرداخت یارانه‌ها و واریز رقم مابه‌التفاوت به حساب برخی سرپرستان خانوار گفت: «کسانی که در این مورد تصمیم گرفته‌اند کاملن با توجه به قانون عمل کرده‌اند و هیچ امر خلاف قانون اتفاق نیفتاده‌است.

2) استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اعلام وصول شد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=1&day=17&id=1602336

استیضاح «شیخ‌الاسلامی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل انتصاب «سعید مرتضوی» به سمت مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی در ۸ بند با ۲۰ امضا توسط هیت رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز اعلام وصول شد. هرچند به گفته ۳نفر از طراحان استیضاح، این موضوع در هیت حل اختلاف دولت و مجلس بررسی می‌شود.

دنیای اقتصاد

1) رییس‌جمهوری در دیدار جمعی از نمایندگان مجلس: با اعمال تحریم‌ها شرایط کمی متفاوت شده‌است

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295801

عصر روز سه‌شنبه، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای دیدار نوروزی با رییس‌جمهوری، به نهاد ریاست‌جمهوری رفتند و پای سخنان «محمود احمدی‌نژاد» نشستند. رییس‌جمهوری در این دیدار با اشاره به میزان ذخایر صندوق توسعه ملی گفت که دولت‌های گذشته همه‌ی پول نفت را در بودجه خرج می‌کردند و هیچ‌گاه یک دلار برای سال بعد ذخیره نمی‌کردند. او ذخایر ارزی موجود را افتخاری برای دولت دانست و تاکید کرد که دولت این آمادگی را دارد تا با هم‌کاری مجلس، نصف این میزان پول را در اختیار بخش کشاورزی قرار دهد. «محمود احمدی‌نژاد» هم‌چنین در این دیدار درباره‌ی تاثیر تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان تصریح کرد: «در حال حاضر با تحریم‌هایی که از سوی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته، شرایط کمی متفاوت شده‌است، چراکه دشمن تمام توان خود را بسیج کرده تا بتواند به ایران ضربه بزند.»

2) واکنش وزیر دفاع به طرح سپر موشکی در خلیج‌فارس

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295807

سردار «احمد وحیدی»، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: «سپر دفاع موشکی در خلیج فارس کاری آمریکایی- اسراییلی است و به دوستان خود توصیه کردیم وارد این حوزه‌ها نشوند.» سردار وحیدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس افزود: «همه باید توجه داشته باشند هرکسی که در این حوزه وارد شود در واقع در نقشه‌ آمریکا و اسراییل عمل می‌کند.» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: «ما از اول این کار را رد کردیم و آن را مغایر با امنیت منطقه دانستیم و به دوستان خود توصیه کردیم سعی کنند وارد این حوزه‌ها نشوند.»

به گزارش فارس، برخی منابع در روزهای اخیر با اشاره به دیدار «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه آمریکا و «ملک عبداله» پادشاه عربستان، از پیشنهاد آمریکا به عربستان برای ایجاد یک سپر موشکی در حاشیه‌ی جنوبی خلیج‌ فارس برای مقابله با خطر هسته‌ای ایران در برابر کشورهای عربی خبر داده بودند.

مردم سالاری

1) احتمال کاهش سهمیه‌ی نفت ایران در اوپک

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20322#130150

در صورت لزوم، جای‌گزینی نفت دیگر کشورها به جای نفت ایران در اجلاس اوپک بررسی می‌شود. «محمد علی خطیبی» نماینده‌ی ایران در اوپک در گفت‌و‌گو با ایلنا در پاسخ به این سوال که جای‌گزینی نفت دیگر کشورها بیش‌تر از سهمیه اوپک در زمان تحریم ایران قانونی است یا خیر، گفت: «این از مواردی است که باید آن را در اجلاس اوپک و با حضور اعضا بررسی کرد.» وی در پاسخ به این سوال که این مورد در زمان جنگ لیبی نیز تکرار شده‌بود، گفت: «مورد لیبی با تحریم ایران متفاوت است و در صورت نیاز جای‌گزینی نفت دیگر کشورها با نفت ایران بررسی می‌شود.»

2) طرح جدید برای سوال از رییس‌جمهوری

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20321#130131

نماینده‌ی مردم تهران جزییات طرح جدید خود برای اصلاح ماده 197 آیین‌نامه‌ی داخلی مجلس که به موضوع سوال از رییس جمهوری اختصاص دارد را تشریح کرد. «علی مطهری» نماینده‌ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و طراح سوال رییس جمهوری در گفت‌و‌گو با فارس از ارایه‌ی طرحی برای اصلاح ماده‌ی 197 آیین‌نامه‌ی داخلی مجلس که ناظر به طرح سوال از رییس جمهوری است، خبر داد و گفت: «این طرح به امضای حدود 40 تن از نمایندگان مجلس رسیده و اکنون برای طی مراحل قانونی تقدیم هیت رییسه شده‌است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,