Saturday, 18 July 2015
25 September 2020
دست گیری یک فعال فرهنگی آذربایجانی

«مهدی واحدی ثانی بازداشت شد»

2012 April 06

خبر / رادیو کوچه

مهدی واحدی ثانی که پیشتر از در سه سال پیش به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه شده بود روز شانزدهم فروردین برای گذراندن دوره حبس شش ماه خود به زندان مرکز شهرستان میانه فرا خوانده شد.

آقای واحدی ثانی سه سال قبل در نمایشگاه صنایع دستی در شهر میانه از سوی دادگاه انقلاب این شهرستان دست گیر و محاکمه شده بود.

وی پیشتر نیز به دلیلی های مختلف از جمله در جریان دوم اسنفد ماه ۱۳۸۵ و روز جهانی زبان مادری در شهر نقده دست گیر شده بود. مهدی واحدی ثانی در حال در حال گذراندن دوران محکومیت اش است.

هم چنین خبر می رسد سید احمد رضا احمد پور روحانی و نویسنده وبلاگ پژواک خاموش که دومین دور محکومیت خود را سپری می کند علی رغم بیماری پس از پایان مرخصی نوروزی به زندان اهواز باز گردانده شده است.

این روحانی خلع لباس شده که پیشتر در دور اول محکومیت اش در سال ۱۳۸۸ به اتهام تبلیغ علیه نظام و هتک حیثیت روحانیت به یک سال زندان محکوم شده بود در سال ۱۳۹۹ به جرم نوشتن نامه به سازمان ملل مجدد به سه سال زندان و ده سال تبعید محکوم شد که اینک دوران محکومیت خود را سپری می کند.

این عضو جبهه مشارکت که در زندان قم در حین سپری کردن محکومیت قبلی بیماری قلبی اش تشدید شده بود. آقای احمد پور پیشتر نیز از داستان ویژّ روحانیت، رییس اجرای احکام قم و هم چنین رییس اجرای احکام دادسرای ویژه اهواز به دلیل شیوه برخورد با پرونده اش شکایت کرده بود که تاکنون رسیده گی نشده است. او در پی این موارد هم چنین نامه ای برای رهبر جمهوری اسلامی ارسال کرده است. اما به صورت تلفنی از دادستانی ویژه روحانیت به وی اعلام شده است که پرونده تازه ای برای رسیده گی به اتهام های وی گشوده شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,