Saturday, 18 July 2015
30 September 2020
مطبوعات ایران، شنبه 19 فروردین 91

«رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۱۰۰۲ نفر از محکومان دادگاه­ها موافقت کردند»

2012 April 07

رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

 مردم سالاری

1) عبور بزرگ­ترین ناو هواپیمابر جهان از کانال سوئز به سمت خلیج فارس

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20335#130237

بزرگ­ترین ناو هواپیمابر جهان با عبور از کانال سوئز به سمت خلیج فارس در حرکت است. به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه­ی «الیوم­السابع» چاپ قاهره، ناوهواپیمابر «اینترپرایز» آمریکا که با سوخت هسته­ای فعالیت می­کند از دریای مدیترانه وارد دریای سرخ شد تا با عبور از اقیانوس هند، دریای عمان و تنگه­ی هرمز، در خلیج فارس مستقر شود. این آخرین ماموریت اینترپرایز است و این ناوهواپیمابر بعد از 50 سال فعالیت، بازنشسته می­شود. اینترپرایز در بسیاری از جنگ­ها از جمله جنگ آمریکا علیه عراق در سال­های 1991 و 2003 مشارکت داشت.

2) اصرار دولت برماندن مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20335#130233

«سعید مرتضوی» نامی­ست که این روزها با استیضاح وزیر کار گره خورده­است. «احمدی­نژاد» بر انتصاب مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی اصرار دارد و در مقابل، مجلس این انتصاب را خلاف منافع ملی می‌داند و بر این اساس استیضاح وزیر کار را در دستور قرار داده­است. به گزارش فارس، یک منبع آگاه با اشاره به استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل انتصاب مرتضوی به مدیرعاملی صندوق تامین اجتماعی گفت: «رییس جمهوری در نامه‌ای به هاشمی شاهرودی رییس هیت حل اختلاف، خواستار حل مشکل استیضاح شیخ‌الاسلامی شده­است.» این اقدام احمدی­نژاد، بیش از آن­که حمایت از یک مدیر برای فعالیت باشد، حکایت از اصرار بر حاشیه­سازی دارد. چرا که می‌توان از مدیرانی استفاده کرد که حاشیه‌ساز نباشند.

دنیای اقتصاد

1) مصباحی مقدم: فاصله غنی‌سازی۲۰درصد تا ۷۵درصد بسیار کوتاه است

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295995

«غلامرضا مصباحی‌مقدم»، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، فاصله­ی بین غنی‌سازی ۲۰ درصد تا ۷۵ درصد را بسیار کوتاه خواند و گفت: «در حالی که این امکان برای ایران از نظر علمی و فناوری وجود دارد که اقدام به تولید سلاح هسته‌ای کند، ولی ایران هرگز این مسیر را انتخاب نخواهد کرد.»

به گزارش خبرگزاری مهر، مصباحی‌مقدم در آستانه بیستم فروردین سال­روزملی فناوری هسته‌ای افزود: «این امکان برای ایران وجود دارد که حتی به غنی‌سازی بالای ۹۰ درصد به­راحتی دست پیدا کند.»

2) تغییر مکان مذاکرات اتمی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295993

یک هفته مانده به زمان مورد توافق برای دور تازه مذاکرات اتمی میان ایران و گروه 1+5 (25 یا 26 فروردین)، اختلاف نظر بر سر محل مذاکرات هم­چنان ادامه دارد. از یک­سو ایران، بغداد را به­عنوان گزینه اصلی خود برای میزبانی این مذاکرات مطرح کرده­است و از سوی دیگر، نخست وزیر ترکیه -که پیش‌تر قرار بود کشورش میزبان این دور از گفت‌و‌گو‌ها باشد- گفته­است که اعضای گروه 1+5 حاضر نیستند برای مذاکره با ایران به بغداد یا دمشق بروند.

شرق

1) کدخدایی اعلام کرد: ابطال انتخابات در رامسر و دماوند

http://sharghnewspaper.ir/News/91/01/19/27972.html

سخن­گوی شورای نگهبان با اعلام ابطال انتخابات در حوزه‌های انتخابیه رامسر و دماوند، جزییات نتایج انتخابات در برخی حوزه‌های انتخابیه را اعلام کرد. «عباسعلی کدخدایی» اظهار داشت: «نتیجه­ی دور نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه «تنکابن، رامسر، عباس‌آباد» و «دماوند و فیروزکوه» باطل شده است.» وی بدون اشاره به علت ابطال انتخابات در این حوزه‌های انتخابیه تصریح کرد: «براساس نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه سمیرم، آرای نفر اول ابطال شد و با این حساب نفرات دوم و سوم به مرحله دوم راه یافتند.» کدخدایی با بیان این­که در حوزه انتخابیه زابل، زهک و هیرمند نیز نتیجه انتخابات درخصوص نفر دوم باطل اعلام شده، گفت: «در این حوزه نیز نفرات سوم و چهارم به مرحله دوم راه یافته‌اند.» سخن­گوی شورای نگهبان اظهار داشت: «پرونده‌های حوزه‌های انتخابیه با عنایت به ماده ۷۳ قانون انتخابات مورد بررسی قرار گرفت و صحت نتایج انتخابات در ۱۳ حوزه‌ انتخابیه اعلام شد.»

2) توقف فروش نفت ایران به یونان

http://sharghnewspaper.ir/News/91/01/19/27972.html

جمهوری اسلامی ایران فروش نفت به شرکت‌های اصلی نفتی یونان را متوقف کرد. در پی ناتوانی یونان در پرداخت وجه خرید نفت‌خام از ایران، فروش نفت به دو شرکت اصلی نفتی یونان متوقف شد. بر این اساس فروش نفت به دو شرکت «هلانیک پترولیوم» و «موتور اویل هلاس» متوقف شده­است. پیش­تر در پی اقدام اتحادیه اروپا در تحریم نفت ایران، فروش نفت به برخی کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و فرانسه متوقف شده­بود.

ابرار

1) احتمال استعفاى بهمنى قوت گرفت

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910119/html/rooydad.htm#s201114

خبرگزارى مهر جدول کامل برداشت از حساب ۱۸ بانک بابت مابه­التفاوت ارز دریافتى براساس مصوبه دولت را منتشر کرد که بانک مرکزى تاکنون زیر بار اجراى کامل این مصوبه نرفته­است. در همین حال، احتمال استعفاى «محمود بهمنى» از ریاست بانک مرکزى هم قوت گرفته­است. ماجراى برداشت غیرقانونى دولت از حساب بانک­ها هر روز وارد فاز جدیدى مى­شود. کشمکش بانک مرکزى با کمیته ارزى پنج نفره ارزى دولت بر سر واریز این برداشت­ها به خزانه، احتمالن استعفاى «محمود بهمنى» رییس کل بانک مرکزى را در پى خواهد داشت.

2) پیامک­هاى انصراف از یارانه مردم را سردرگم کرد

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910119/html/rooydad.htm#s201102

به دنبال ارسال پیامک براى برخى از مردم مبنى بر انصراف از یارانه دریافتى و واریز نشدن مابه­التفاوت یارانه مرحله دوم هدفمندى براى آن­ها، اغلب این افراد بین مکان­هاى مختلف سرگردان شده­اند و هنوز پاسخ شبهات خود را دریافت نکرده­اند. به گزارش مهر، چندى قبل دولت مابه­التفاوت مرحله دوم یارانه­ها به مبلغ ۲۸هزار تومان براى هر نفر را به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد ولى براى افرادى که پیامکى مبنى بر انصراف از دریافت یارانه ارسال شده­بود این مبلغ واریز نشد.

خراسان

1) امام جمعه موقت تهران: پرونده رابطه با آمریکا تنها در اختیار شخص ولی فقیه است

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=1&day=19&id=1603050

امام جمعه موقت تهران گفت: «پرونده­ی آمریکا تنها در اختیار شخص ولی فقیه است و هیچ شخصی در هیچ جای­گاهی در این رابطه حق اظهار نظر و اقدام ندارد.» به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌اله «سید احمد خاتمی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران هم­چنین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر این­که قانون تجسم جمهوری اسلامی است، گفت: «امروز در کشور نظام وجود دارد و مسوولان هم جزیی از مردم هستند، برگزاری تجمعات نیز تنها با اخذ مجوز امکان­پذیر است.»

2) رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۱۰۰۲ نفر از محکومان دادگاه­ها موافقت کردند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=1&day=19&id=1603051

حضرت «آیت­اله خامنه­ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد «آیت­اله آملی لاریجانی» رییس قوه­ی قضاییه مبنی بر عفو یا تخفیف مجازات تعداد 1002 نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی به مناسبت دوازدهم فروردین سال­روز جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,