Saturday, 18 July 2015
28 October 2020
پس از گذشت هفت سال،

«سفر رییس هیت دولت پاکستان به هند»

2012 April 08

خبر / رادیو کوچه

آصف علی زرداری، رییس‌جمهوری پاکستان روز یک‌شنبه، هشتم آوریل، به هند سفر کرده است. این نخستین‌بار در هفت سال اخیر است که رییس هیت دولت پاکستان به هند می‌رود.

به گزارش الجزیره، این دیدار تنها چند روز بعد از آن انجام می‌شود که دولت هند، پاکستان را متهم کرد به مردی پناه داده است که هند می‌گوید طراح حمله‌های بمبئی، در سال ۲۰۰۸ میلادی بوده است.

آقای زرداری در سفر به هند با مانموهان سینگ، نخست وزیر هند دیدار می‌کند و بعد به یکی از مراکز زیارتی مسلمانان در راجستان خواهد رفت.

مقامات رسمی گفته‌اند که این سفر یک دیدار خصوصی است، ولی به گفته خبرنگاران، پیش‌بینی می‌‎شود که در سفر آقای زرداری به هند زمینه‌های ارتقای روابط اقتصادی دو کشور فراهم شود.

با این حال، انتظار نمی‌رود که مذاکرات مقامات هند و پاکستان در حل و فصل اختلافات دیگر آن‌ها، از جمله اختلاف‌نظر بر سر حاکمیت کشمیر، چندان تاثیری داشته باشد.

رییس‌جمهور پاکستان پس از زیارت مرقد این صوفی، به اسلام‌آباد بازمی‌گردد.

مذاکرات صلح هند و پاکستان به دنبال حمله‌های سال ۲۰۰۸ میلادی در بمبئی (مومبای) با چالش‌هایی روبه‌رو شد، هرچند روابط دو کشور به تدریج رو به بهبود گذاشته است.

اما به‌تازگی هند دوباره از پاکستان خواهان استرداد حافظ سعید، مردی که هند مدعی است طراح حمله‌های بمبئی بوده، شد. آمریکا برای بازداشت این مرد ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

در مقابل، دولت پاکستان با رد این درخواست هند، خواستار دریافت مدارکی برای اثبات این اتهامات شد.

بیشتر بخوانید:

http://radiokoocheh.net/article/124526

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,