Saturday, 18 July 2015
22 September 2020
درپی قانع‌نشدن نمایندگان از اظهارات احمدی‌نژاد،

«استیضاح رییس جمهوری با ۶ جواب غیر‌قابل قبول مجلس»

2012 April 10

خبر / رادیو کوچه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه، 10 آوریل، دو فوریت طرحی را به تصویب رساند که در صورت تصویب نهایی، امکان رای‌گیری پس از هر سوال از رییس جمهوری فراهم می‌شود و در صورت قانع نشدن نمایندگان سوالات به قوه قضاییه فرستاده خواهد شد.

در این ادامه این طرح آمده است اگر تعداد سوالاتی که نمایندگان از آن قانع نشده‌اند به شش مورد برسد استیضاح مطرح می‌شود.

به گزارش مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با دو فوریت طرح اصلاح ماده 197 آیین نامه داخلی مجلس و الحاق دو تبصره به آن موافقت کردند.

در صورت تصویب نهایی این طرح ساز و کار آیین ادامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح سوال از رییس جمهوری اصلاح می‌شود و امکان رای‌گیری و اظهار نظر پس از صحبت‌های رییس جمهوری اسلامی برای نمایندگان فراهم شده و در صورت قانع‌نشدن نمایندگان از توضیحات رییس جمهوری این سوالات به قوه قضاییه فرستاده می‌شود.

براساس این اصلاحیه اگر نمایندگان از پاسخ رییس جمهوری به شش سوال خود قانع نشوند با توجه به اصل 89 قانون اساسی استیضاح مطرح می‌شود.

نمایندگان با 138 رای موافق، 31 رای مخالف، 13 رای ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در مجلس با دو فوریت این طرح موافقت کردند.

این طرح در حالی مطرح می‌شود که در آخرین جلسه مجلس شورای اسلامی در سال 90 طرح سوال از محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، مطرح شد که به دلیل نوع ادبیات و اظهارات احمدی‌نژاد مورد انتقادات شدید نمایندگان قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

«حضور احمدی‌نژاد در صحن مجلس برای پاسخ به نمایندگان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,