Saturday, 18 July 2015
27 September 2020

«سیزدهمین نامه از صد نامه تا آزادی در خصوص مصوبه اخیر سنای آمریکا»

2012 April 10

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

منبع: صد نامه تا آزادی

جناب آیت‌اله سید‌علی خامنه‌ا‌ی

با عرض سلام و احترام

در تاریخ دهم فروردین/ 29 مارس سال جاری میلادی سنای آمریکا مصوبه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن نقض گسترده‌ی حقوق بهاییان و خصوصا محکومیت بیست سال حبس برای هفت مدیر جامعه بهایی (گروه یاران ایران) را سرکوب دولتی علیه اقلیت مذهبی دانست و آن را نقض میثاق بین‌المللی حقوق بشر خواند. همان میثاقی که نه تنها هرگز در ایران اجرا نشده است بلکه صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه و مرد شماره یک قانون کشور در همایشی در تهران گفته بود:‌ «ایران هم بی‌توجه یا به اشتباه به برخی از این اعلامیه‌ها ملحق شده و آن‌ها را پذیرفته است». لازم به ذکر است ایران یکی از هفده کشوری بود که در سال 1948 میلادی در تهیه‌ی منشور اعلامیه جهانی حقوق بشر نقش اساسی داشته است و در سال 1327 شمسی به این علامیه پیوسته است و در ادامه در اردی‌بهشت ماه سال1354با تصویب میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی که یکی از عهدنامه‌های سازمان ملل متحد بر پایه اعلامیه جهانی حقوق بشر است به آن اعتبار قانونی بخشید و خود را نسبت به اجرای آن متعهد ساخت. اکنون پس از سال‌ها و پیوستن 193کشور جهان به سازمان ملل متحد و لزوم اجرای هرچه بیش‌تر مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر در بین کشورهای عضو، حکومت ایران نه تنها از پیوستن به این اعلامیه اظهار پشیمانی می‌کند بلکه آن را سنگ بزرگی بر سر راه سیاست‌های سرکوب‌گرانه‌ی خود می‌بیند و با رد درخواست حضور احمد شهید گزارش‌گر ویژه‌ی سازمان ملل متحد در ایران، ثابت می‌کند که جدای این‌که ذره‌ای از این میثاق جهانی را درکشور اجرا نمی‌کند بلکه به بدترین شکل ممکن نیز آن‌ر‌ا نقض می‌کند. اعلامیه جهانی حقوق بشر در سی ماده به تصویب رسیده است که تاکنون دولت جمهوری اسلامی ایران به رعایت مفاد هیچ کدام از موارد متعهد نبوده است و خصوصن در مورد بهاییان به شدیدترین شکل ممکن حقوق انسانی و اجتماعی آن‌ها را نقض کرده است.

در ماده‌ی اول این اعلامیه عنوان شده است که «تمام ابنای بشر آزاد زاده شده و در حرمت و حقوق با هم‌برابرند. عقلانیت و وجدان به آن‌ها ارزانی شده و لازم است تا با یک‌دیگر برادرانه رفتار کنند». ماده‌ی دوم«همه انسان‌ها بی‌هیچ تمایزی از هر سان که باشند، اعم از نژاد، رنگ، جنسیت، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیده ی دیگری، خاست‌گاه اجتماعی، ملی و یا در هر جای‌گاهی که باشند سزاوار تمامی حقوق و آزادی‌های مصرح در این اعلامیه‌اند. ماده‌ی سوم «هر فردی سزاوار و محق به زندگی، آزادی و امنیت فردی است». ماده‌ی پنجم«هیچ کس نمی‌بایست مورد شکنجه یا بی‌رحمی و آزار، یا تحت مجازات غیرانسانی و یا رفتاری قرار گیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی گردد». ماده‌ی دهم «هر انسانی سزاوار و محق به دست‌رسی کامل و برابر به دادرسی علنی و عادلانه توسط دادگاهی بی‌طرف و مستقل است تا در برابر هر گونه اتهام جزایی علیه وی، به حقوق وی رسیدگی کند».

جناب آیت‌اله سید علی خامنه‌ای‌، اجرای مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر امروز نه تنها یک انتخاب بلکه به یک ضرورت انکار ناپذیر برای جمهوری اسلامی ایران بدل شده است و دیگر تفهیم اتهامات نخ نما شده ایی هم‌چون جاسوسی برای اسراییل، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی جواب‌گوی پنهان سازی نقض گسترده‌ی حقوق بشر در ایران نیست. آزادی بدون قید و شرط یاران ایران و تمام زندانیان بهایی که به راستی از خدمت‌گزارترین فرزندان ایران بوده و هستند بدون شک کمک شایانی خواهد بود به تداوم نفس های به شماره افتاده‌ی جمهوری اسلامی ایران در روابط بین‌الملل که در سال‌های اخیر تا حد نابودی و انزوای سیاسی و اقتصادی به پیش رفته است و هم‌چنان پیرو نامه‌های قبلی که به خدمتتان ارسال کردیم از شما انتظار داریم در جهت تسریع و تسهیل به وصول حداقل حقوق شهروندی و انسانی جامعه بزرگ بهایی در ایران اقداماتی شایسته در شان و منزلت‌ بهاییان انجام دهید.

فایل پی‌دی‌اف را از این‌جا دانلود کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd144602 Amitriptyline Without Prescription Allopurinol