Saturday, 18 July 2015
01 October 2020
مطبوعات ایران، پنج‌شنبه 24 فروردین 91

«حمایت مجلس از تیم مذاکره‌کننده حقوق هسته‌ای ایران»

2012 April 12

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دنیای اقتصاد

1) ابطال مصوبه برداشت از حساب بانک‌ها

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=296838

مصوبه برداشت از حساب بانک‌ها از سوی «هیت تطبیق مصوبات دولت با قوانین» که در مجلس فعالیت می‌کند «ابطال» شده و منتظر ابلاغیه رییس‌مجلس است. یکی از اعضای هیت تطبیق قوانین دولت گفت: «هیت تطبیق مصوبات دولت با قوانین» نسبت به ابطال این مصوبه دولت اقدام کرده، اما تصمیم هیت باید به امضای «علی ‌لاریجانی» رییس مجلس نیز برسد تا جنبه اجرایی پیدا کند.

2) پیشنهاد دو مرحله‌ای تهران برای حل مسئله‌ی سوریه

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=296917

«کوفی عنان»، نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه دیروز با رییس‌جمهوری، وزیر خارجه و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ایران دیدار و درباره چگونگی حل بحران سوریه رایزنی کرد. دیروز «سعید جلیلی»، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در دیدار با «کوفی عنان» ضمن تشریح مواضع ایران در قبال مسئله‌ی سوریه پیشنهاد کرد تا این مسئله در دو مرحله حل شود.

جلیلی در این دیدار گفت: «راه‌حل مسئله سوریه باید مبتنی بر دو مرحله باشد. در مرحله اول سازوکاری طراحی شود که گروه‌های مسلح ضد دولت و کشورهایی را که با کمک‌های لجستیکی و تسلیحاتی درصدد ایجاد منطقه حایل هستند نیز به توقف خشونت و درگیری و هم‌چنین برقراری ثبات و امنیت پای‌بند کند و در مرحله‌ی دوم، انتخابات آزاد پارلمانی بر اساس قانون اساسی اصلاح شده این کشور در موعد مقرر برگزار و بر اساس آن دولت منتخب برآمده از پارلمان تشکیل شود».

اعتماد

1) حمایت مجلس از تیم مذاکره‌کننده حقوق هسته‌یی ایران

http://www.etemaad.ir/Released/91-01-24/204.htm#196640

204 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌یی درباره مذاکرات هسته‌یی پیش‌رو که قرار است دور اول آن 26 فروردین در ترکیه برگزار شود، حمایت قاطع خود را از دفاع تیم مذاکره‌کننده در اجلاس آتی 1+5 از حقوق هسته‌یی ملت ایران اعلام کردند.

2) سخن‌گوی قوه قضاییه: پرونده بقایی کیفری نیست

http://www.etemaad.ir/Released/91-01-24/204.htm#196637

دادستان کل کشور با انتقاد از نحوه اطلاع‌رسانی برخی رسانه‌ها درباره‌ی نشست خبری اخیر خود گفت: «رسانه‌ها در انعکاس اخبار نهایت دقت را داشته باشند». «محسنی‌اژه‌یی» سخن‌گوی قوه قضاییه گفت: «با تیتر درشت عکس انداخته‌اند که: «حکم زندان جوانفکر، بقایی و فائزه هاشمی اجرا می‌شود». وقتی مخاطب مطلب را می‌خواند برداشت او از خبر این‌گونه است که همه این مطالب مربوط به بنده است.» وی با اشاره به پرونده بقایی اظهار داشت: «آقای بقایی پرونده کیفری ندارد تا حکم زندان اجرا شود».

مردم سالاری

1) تورم واقعی بالاتر از 21درصد است

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=130803

مراکز دولتی نرخ تورم ماه‌های اخیر را حدود 20 درصد اعلام کردند. این در حالی‌ست که کارشناسان و مردم عادی، تورم حاکم بر بازارها را 50 درصد عنوان می‌کنند. گرانی‌ها، اعتراض مراجع را هم در پی داشته است، به‌طوری‌که «آیت‌اله مکارم شیرازی» از افزایش تورم و گرانی در کشور به‌شدت انتقاد کرد و خواستار توجه دولت به مسئله‌ی اقتصادی شد. استاد درس خارج فقه حوزه‌ی علمیه قم در عین حال با اشاره به رقم بالای تورم در کشور گفت: «گرچه میزان تورم 21درصد اعلام شده است اما آن‌چه ما و مردم در زندگی می‌بینیم واقعیت‌ها غیر از این است».

2) اصلاح‌طلبان با محوریت خاتمی وارد انتخابات ریاست جمهوری 92 می‌شوند

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=130773

«محمد‌رضا خباز»، عضو حزب اعتماد ملی با اشاره به اشتباه اصلاح‌طلبان در انتخابات 88 که منجر به حذف آنان از صحنه سیاست شد گفت: «اگر خاتمی در محوریت این جریان قرار گیرد می‌توانیم خودمان را برای انتخابات آینده بازسازی و با کاندیدای حداقلی وارد رقابت برای ریاست جمهوری 92 شویم».

شرق

1) رای ژله‌ای نمایندگان

http://sharghnewspaper.ir/News/91/01/24/28537.html

با خارج شدن طرح اصلاح روند سوال از رییس‌جمهوری از دستور کار مجلس، گویا حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد در جلسه «سوال از رییس‌جمهوری» پایانی ندارد. در یک اتفاق نادر، دیروز کلیات طرح اصلاح روند سوال از رییس‌جمهوری که دو فوریت آن روز سه‌شنبه تصویب شده بود، رای نیاورد. نمایندگان به نحوه‌ی طرح آن در جلسه اعتراض کردند. مجددا طرح با 50 امضای نمایندگان ارایه شد که به تصویب رسید اما رییس مجلس طرح مجدد آن را خلاف شان مجلس دانست و اعلام کرد: «اگر طراحان خواستار بررسی این مسئله هستند، باید بار دیگر درخواست دو فوریت آن را در جلسه آتی مجلس مطرح کنند».

2) مصوبات مجمع تشخیص برحسب مصلحت و شرایط است

http://sharghnewspaper.ir/News/91/01/24/28543.html

آیت‌اله «آملی‌لاریجانی» رییس قوه‌قضاییه با ابراز امیدواری نسبت به ابلاغ هرچه زودتر قانون مجازات اسلامی اعلام کرد: «تا تصویب نهایی و ابلاغ قانون جدید، قانون قبلی مجازات اسلامی به قوت خود باقی است».

ابرار

1) هشدار یک نماینده نسبت به تحرکات دولتى‌ها در مجلس در ارتباط با استیضاح وزیر کار

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910124/html/rooydad.htm#s202452

«الیاس نادران» در تذکرى خطاب به هیت رییسه‌ی مجلس گفت: «هیت رییسه‌ی محترم توجه داشته باشند که در قانون اساسى مدت زمان تعیین شده براى حضور وزیر در مجلس از زمان وصول استیضاح ۱۰ روز است که لازم است با دولت درباره این مسئله گفت‌و‌گو شود.» وى ادامه داد: «ظاهرن روز یک‌شنبه براى استیضاح تعیین شده‌است که از ده روز تجاوز مى‌کند.» نادران با اعتراض به تحرکات برخى دولتى‌ها اضافه کرد: «در چند روز اخیر دیدم که برخى دولتى‌ها فعالیت‌هایى مى‌کنند و بنده نگرانم که ماجراى صدور چک‌هاى ۵ و ۱۰ میلیونى که در قضیه آقاى کردان پیش آمد و باعث آبرو‌ریزى شد، تکرار شود.» وى با تاکید بر قطعیت انجام استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعى تصریح کرد: «استیضاح در صورتى که آقاى مرتضوى از سمت خود کناره گیرى نکنند، انجام خواهد شد».

2) احمدى نژاد: مرحله‌ی دوم هدفمندى یارانه‌ها با قدرت اجرا مى‌شود

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910124/html/rooydad.htm#s202461

«محمود احمدى نژاد» گفت: «در سال ۹۱ مرحله دوم هدفمندى یارانه‌ها با قدرت و جدیت اجرا مى‌شود.» به گزارش مهر، احمدى نژاد صبح چهارشنبه در دومین روز از سفر استانى خود به استان هرمزگان در دیدار عمومى با مردم شهرستان «پارسیان» با اظهار این‌که طرح هدفمندى یارانه‌ها با قدرت ادامه خواهد یافت، بیان داشت: «دولت مصمم است مرحله‌ی دوم هدفمندى یارانه را در سال ۹۱ اجرا کند.» وى با بیان این‌که هر ایرانى مى‌تواند ۷۰ – ۸۰ هزار تومان در ماه دریافت کند، اظهارداشت: «این گفته به مذاق برخی‌ها خوش نیامد و حرف‌هایى زدند که ربطى به هدفمندى یارانه‌ها ندارد و سعى کرده‌اند با سنگ‌اندازى جلوى اجراى مرحله‌ی دوم هدفمندى را بگیرند».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,