Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
مطبوعات ایران، شنبه 26 فروردین

«علا‌رغم تحریم‌ها درآمد نفتی ایران افزایش یافت»

2012 April 14

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) حداد عادل: مذاکرات نمایندگان با مرتضوی به نتیجه نرسید، استیضاح وزیر کار احتمالن برگزار می شود

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=1&day=26&id=1610855

انوار- اگرچه هنوز به طور رسمی نتیجه حکمیت توکلی بین مرتضوی و زاکانی درباره استیضاح وزیر کار اعلام نشده است حداد عادل نماینده تهران از بی‌نتیجه بودن مذاکره نمایندگان با مرتضوی خبر داد و افزود: به احتمال زیاد استیضاح وزیر کار برگزار خواهد شد. احمد توکلی نیز در همین حال اعلام کرد: نتیجه حکمیت با انجام یا لغو استیضاح وزیر کار مشخص می‌شود. به گزارش مهر غلام‌علی حداد عادل رییس کمیسیون فرهنگی و نماینده تهران در مجلس شام‌گاه پنج‌شنبه در برنامه تلویزیونی دیروز، امروز، فردا با اشاره تلویحی به مذاکره برخی نمایندگان با مرتضوی گفت: تعاملات و پیگیری‌های پشت صحنه در چند روز گذشته وجود داشته و بعضی از نمایندگان سعی کردند گره را به جای دندان با دست باز کنند اما به نتیجه مطلوب نرسیدند. وی افزود: بنابراین ممکن است استیضاح این هفته برگزار شود.

2) امام جمعه مشهد: دولت در برابر گرانی شدید کالاهای اساسی در یک بی‌تفاوتی و خواب ماندگی است

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=1&day=26&id=1611051

امام جمعه مشهد با انتقاد شدید از وضعیت گرانی‌های اخیر گفت: دولت در برابر برهم خوردن تنظیم بازار و گرانی‌های شدید کالاهای اساسی در یک بی‌تفاوتی و خواب‌ماندگی قرار دارد و هیچ فعالیتی انجام نداده است.

کیهان

1) اوپک: علا‌رغم تحریم‌ها درآمد نفتی ایران افزایش یافت

http://www.kayhannews.ir/910126/4.htm#other401

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از خالی بودن دست آمریکا در تقابل نفتی با ایران خبر داد.

در گزارش این خبرگزاری آمده است: آمریکا در جریان تلاش‌های خود برای تحریم نفت ایران، نمی تواند روی کمک نیجریه به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت در آفریقا برای جبران جای خالی نفت ایران حساب کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، تولید نفت نیجریه از زمان امضای پیمان عفو شبه نظامیان این کشور در سال 2009 به حالت قبل بازگشته ولی بخش نفت این کشور هم‌چنان تحت تاثیر پاره ای از مشکلات است.

لوی آجونوما سخن‌گوی شرکت نفت دولتی نیجریه در این‌باره گفت: سرقت و نبود سرمایه‌گذاری‌های جدید هم‌چنان مشکلات بزرگی هستند.

تولید نفت نیجریه اخیرن بین 2 تا 4/2 میلیون بشکه در روز بوده و به نظر می‌رسد هرگونه افزایش قابل توجه بیش‌تر از این مقدار در حال حاضر غیرممکن باشد.

2) در صورت احراز تخلف در پرونده فساد بانکی صورت می‌گیرد: محرومیت مادام العمر مدیران از فعالیت بانکی

http://www.kayhannews.ir/910126/4.htm#other400

یک مقام مسوول در بانک مرکزی از آغاز فاز جدید تایید صلاحیت مدیران بانکی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مدیران بانکی که تخلف آن‌ها در پرونده فساد بزرگ بانکی محرز شود، مادام‌العمر از فعالیت بانکی محروم می‌شوند.

این مقام مسوول که نخواست نامش در خبر ذکر شود، در گفت‌وگو با مهر گفت: تایید صلاحیت مدیران بانکی که پیش از این از سوی بانک مرکزی انجام شده بود، به صورت موقت بوده و نه دایمی، اما بازرسان بانک مرکزی و معاونت نظارت این بانک بر عمل‌کرد سالیانه آن‌ها نظارت می‌کنند.

این مقام مسوول در بانک مرکزی اظهار داشت: این بانک، مراحل مختلف پرونده دادگاه فساد بزرگ بانکی را به صورت دقیق رصد و از سویی نیز خود، مدیران بانک‌ها را کنترل می‌کند.

رسالت

1) واکنش وزارت امورخارجه ایران به اظهارات وزیر خارجه امارات: بازدید احمدی نژاد از ابوموسی یک موضوع داخلی است

 http://www.resalat-news.com/Fa/?code=97382

معاون عربی آفریقای وزارت امورخارجه در واکنش به برخی اظهارات وزیر امورخارجه امارات متحده عربی در خصوص بازدید رییس جمهوری ایران از جزیره ابوموسی تاکید کرد: بازدید محمود احمدی‌نژاد از این جزیره، موضوعی داخلی است که در چارچوب سفر استانی وی انجام گرفته است.

حسین امیر عبداللهیان در گفت‌گو با ایرنا با تاکید بر تعلق تاریخی و ابدی جزایر تنب کوچک و بزرگ و ابوموسی به جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اراده جدی در توسعه و تحکیم روابط دوکشور دارد. وی هم‌چنین بر اهمیت گفت‌گوهای دوجانبه به منظور حل و فصل سو‌تفاهمات احتمالی تاکید کرد.

2) دریادار سیاری: اجماع منطقه‌ای راه حل مقابله با دزدی دریایی است

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=97379

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درمورد معضل دزدی دریایی در اقیانوس هند تاکید کرد که اجماع و تلاش کشورهای منطقه تنها راه حل این معضل است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار حبیب اله سیاری که به ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی سفر کرده است با اشاره به برگزاری سومین اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حوزه اقیانوس هند در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی افزود: این نشست به منظور بررسی چگونگی برقراری امنیت در اقیانوس هند برای مقابله با دزدی دریایی برنامه‌ریزی شده است.

مرد‌م‌سالاری

1) پیش‌بینی آسوشیتدپرس در آستانه مذاکرات امروز ایران و 1+5‌: غرب غنی‌سازی اورانیوم در ایران را می‌پذیرد

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=130899

سرانجام مذاکرات گروه 1+5 و ایران که مدت‌ها در مورد محل برگزاری آن مناقشه بود، امروز درهمان محل سابق-استانبول- برگزار می‌شود. مذاکراتی که در گمانه‌زنی‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس درمورد آن آمده که غرب غنی‌سازی اورانیوم در ایران را می‌پذیرد. گروه پنج به علاوه یک، از پنج عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا و فرانسه و آلمان) تشکیل یافته است. هدف این گروه هماهنگ کردن واکنش جهانی نسبت به برنامه هسته‌ای ایران است. ایران و گروه 1+5 تاکنون و در جریان مذاکراتشان فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرده‌اند، به طور کلی گفت‌گوها میان ایران و گروه 1+5 در قالب چهار دوره صورت گرفته است که این دوره‌ها شامل مذاکرات ژنو1، ژنو 2، ژنو3 و مذاکرات استانبول هستند. نتایج این مذاکرات درنشست امروز همه چیز را مشخص خواهد کرد و دور بعد این نشست در بغداد نیز برگزار خواهد شد. در همین حال خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به امتیازاتی پرداخت که ایران می‌تواند در این مذاکرات از کشورهای غربی بگیرد و نوشت: غرب غنی سازی اورانیوم در ایران را پذیرفته و ایران می‌تواند در این مذاکرات به برتری خود بر خواسته‌های غرب ببالد.

2) پرتاب موشک فضایی کره شمالی ناکام ماند

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=130975

پس از مدت‌ها جنگ و جدل،کره شمالی به وعده جنجالی خود عمل کرد تا وفاداری خود به آرمان‌های کیم جونگ‌ایل را به مناسبت سال‌گرد تولد کیم ایل سونگ، بنیان‌گذار حزب کمونیست کره شمالی، به رخ غرب بکشد اما جشن تولد کیم‌ایل‌سونگ پس از یک دقیقه ناکام ماند.

پس از آن‌که 300 خبرنگار خارجی از موشک کره شمالی بازدید کردند، روز پنج‌شنبه اعلام شد پرتاب موشک ماهواره بر کره شمالی به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی به تعویق خواهد افتاد.

اما ناگهان،تلویزیون دولتی کره‌ شمالی رسمن اعلام کرد که پرتاب «موشک ماهواره‌بر» این کشور به فضا شکست خورده است.

مجری تلویزیون دولتی کره‌ی شمالی گفت: «جمهوری دموکراتیک خلق کره ساعت هفت‌و‌سی‌و‌هشت دقیقه‌ی روز جمعه، اولین ماهواره‌ی کاربری کوانگ میونگ‌سونگ را از سکوی پرتاب در استان چولسان پرتاب کرد. این ماهواره در رسیدن به مدار از قبل تعیین شده شکست خورد. دانش‌مندان، تکنیسین‌ها و کارشناسان در جست‌وجوی علت این ناکامی هستند».

همشهری

1)حداکثر قیمت بنزین در سال 91 اعلام شد: بنزین از 840 تومان گران‌تر نمی‌شود

http://www.hamshahrionline.ir/news-165999.aspx

سخن‌گوی کمیسیون انرژی مجلس حداکثر میزانی که ممکن است در کمیسیون تلفیق مجلس برای افزایش قیمت بنزین در سال 91 تصویب شود را برابر 140 تومان اعلام کرد و گفت: حداکثر قیمت بنزین در سال 91 برابر 840 تومان می‌شود اما در کمیسیون تلفیق تلاش می‌کنیم تا قیمت بنزین همان 700 تومان بماند.

2) یک ایرانی برنده کمک هزینه 200 هزاردلاری ناسا، استخراج داده‌ها از دل فضا

http://www.hamshahrionline.ir/news-165993.aspx

بهرام مبشر استاد فیزیک و اخترشناسی دانش‌گاه کالیفرنیا ریورساید موفق به دریافت کمک هزینه 200 هزار دلاری ناسا شده است تا طی دو سال به تالیف بانک اطلاعاتی از تمامی تصاویر به ثبت رسیده از رصدهای تلسکوپ فضایی مشهور ناسا یعنی «هابل» بپردازد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، قرار است مبشر تمامی تصاویری که از سال 2002 تا به امروز توسط دوربین عکاسی قدرت‌مندی که در همان سال بر روی تلسکوپ فضایی هابل نصب شد را بررسی کرده و آن‌ها را گردآوری کند. هابل که در سال 1990 سفر خود را به فضا آغاز کرده است تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده و به یکی از مشهورترین، محبوب‌ترین و فعال‌ترین تجهیزات علمی جهان تبدیل شده است. به دلیل این‌که مدار حرکت هابل در خارج از اتمسفر زمین است این تلسکوپ می‌تواند تصاویر به شدت واضحی را از کهکشان‌هایی در دور دست‌ترین نقاط جهان به ثبت برساند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,