Saturday, 18 July 2015
25 September 2020
مطبوعات ایران، یک‌شنبه 27 فروردین 91

«توافق ایران و ۱+۵ بر تدوین مدالیته جامع»

2012 April 15

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اعتماد

1) توافق ایران و 1+5 بر تدوین مدالیته جامع

http://www.etemaad.ir/Released/91-01-27/150.htm#196903

دور دوم مذاکرات ایران و 1+5 پایان یافت. در پایان این دور از مذاکرات دو طرف توافق کردند روز سوم خرداد در بغداد با دستور کار گفت‌وگو برای تدوین یک مدالیته جامع مذاکره کنند. نشست صبح مذاکرات ایران و 1+5 پس از حدود سه ساعت گفت‌وگو پشت درهای بسته پایان یافت. هم‌چنین مذاکرات دو و چند جانبه بین ایران و اعضای مذاکره‌کننده برگزار شد. دیپلمات‌های نزدیک به مذاکرات به ایسنا خبر دادند که درخواست آمریکا برای دیدار دوجانبه با «جلیلی» از سوی هیت ایرانی رد شد. از سوی دیگر گزارش رسیده «اشتون» گفته است فعالیت هسته‌‌یی صلح آمیز ایران می‌تواند ادامه پیدا کند.

2) دادستان تهران از آخرین وضعیت پرونده مداحان و جوانفکر خبر داد

http://www.etemaad.ir/Released/91-01-27/204.htm#196913

«عباس جعفری دولت‌آبادی»، دادستان تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین وضعیت پرونده شکایت دولت از مداحان تهران، به نام مداحان و حتا عنوان مداح بودن اشاره نکرد و در پاسخ گفت: «اسامی را اعلام نکنید ولی درباره این پرونده تحقیقات تمام شده و به‌زودی نتیجه نهایی به دادگاه اعلام می‌شود.» دادستان تهران در پاسخ به این‌که بالاخره اجرای حکم «علی‌اکبر جوانفکر» چه زمانی انجام می‌شود، گفت: «در وقت مقرر اطلاع‌رسانی می‌کنیم.»

دنیای اقتصاد

1) رمز کارت بانک را تغییر دهید

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=297165

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای مهم از دارندگان کارت‌های بانکی خواست نسبت به تغییر رمز کارت خود اقدام کنند. در اطلاعیه این بانک آمده است: «در پی بروز برخی شایعات در فضای مجازی و به‌منظور ارتقای سطح ایمنی، ایجاد محدودیت در دست‌رسی غیرمجاز به شبکه کارتی کشور و حفاظت مشتریان در مقابل مخاطرات احتمالی ناشی از آن، دارندگان کارت‌هایی که طی چند ماه گذشته رمز خود را تغییر نداده‌اند، نسبت به تغییر رمز کارت اقدام کنند. این بانک توصیه کرده‌است رمز‌های مخفی و اینترنتی کارت‌ها هر سه ماه یک‌بار تغییر کند.»

2) تعیین تکلیف انصراف‌دهندگان یارانه‌ای

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=297166

خبرگزاری ایلنا به نقل از یک مقام آگاه گزارش داد: ستاد هدفمندی یارانه‌ها طی این روزها با برگزاری جلسه‌ای فوق‌العاده، وضعیت افرادی را که مایل به انصراف از دریافت یارانه‌ها نیستند، بررسی می‌کند. این مقام آگاه در ستاد هدفمندی یارانه‌ها با بیان این مطلب اظهار کرد: «در پی ارسال پیامک برای برخی از افراد مبنی بر انصراف از دریافت یارانه نقدی، ستاد هدفمندی یارانه‌ها قرار است در جلسه‌ای به ریاست «محمدرضا فرزین» (دبیر این ستاد و معاون اقتصادی وزارت اقتصاد) به بررسی آخرین وضعیت تعداد دریافت‌کنندگان یارانه نقدی بپردازد.»

مردم سالاری

1) بازپرسی از مرتضوی

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=130991

دادستان تهران در مورد پرونده «سعید مرتضوی» گفت: «پرونده ایشان در سال گذشته با صدور قرار منع تعقیب به دادگاه رفت و دادگاه رای 60 صفحه‌ای استدلال کرد و قرار بازپرس را نپذیرفت و پرونده با قرار جلب دادرسی به دادسرا برگشته و از هر سه متهم پرونده به‌زودی تحقیق می‌شود. سرنوشت نهایی پرونده در دادسرای کیفری استان رقم خواهد خورد.»

2) پکن به ادامه صادرات نفت تهران کمک می‌کند

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=131002

به گزارش سایت دیپلماسی ایرانی، هرچند چین تحت فشار تحریم‌های بین‌المللی خرید نفت از ایران را به نصف کاهش داده و نمی‌خواهد خدمات بیمه به تانکر‌های حامل نفت ایران ارایه کند، اما در جبهه‌ای دیگر، تامین کننده ناوگان جدید تانکر‌ها برای ایران است. براساس گزارش رویترز، چین از ماه می تا پایان سال آینده میلادی، 12 تانکر نفتی را به ایران تحویل می‌دهد. به این ترتیب تا حدودی موضوع بیمه تانکرها در شرایط تحریم آسان‌تر می‌شود اما به‌طور‌کل حل نمی‌شود. هر یک از این تانکرها از ظرفیت حمل 2 میلیون بشکه نفت برخوردارند.

رسالت

1) 100 هزار نیروی کار باید به خارج از کشور اعزام شوند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=97579

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: «بر اساس برنامه پنج ساله پنجم توسعه باید 100 هزار نیروی کار به خارج از کشور اعزام شوند.» به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مجید دوستعلی» در نخستین همایش کسب فرصت‌های اشتغال در بازار کار بین‌المللی با بیان این‌که کار و تلاش در صحنه‌های داخلی و بین‌المللی می‌تواند نمود داشته باشد، گفت: «حضور نیروی کار ایران در بازار بین‌المللی از منظر اقتصادی به‌واسطه ارز آوری قابل توجه است، در حالی که هم اکنون سهم جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ناچیز است.» وی با تاکید براین‌که اعزام نیروی کار می‌تواند رونق بازار کار داخلی را نیز افزایش دهد، حضور ایران در بازار بین‌المللی را صدور خدمات فنی و مهندسی عنوان کرد.

2) مرتضوی قصد استعفا دارد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=97576

عضو هیت رییسه مجلس شورای اسلامی خبر داد که بر اساس اخبار رسیده با رایزنی‌های صورت گرفته، «سعید مرتضوی» قصد استعفا از مدیریت تامین اجتماعی را دارد. «محمد دهقان» در گفت‌و‌گو با مهر درباره نتیجه رایزنی‌های طراحان استیضاح وزیر کار با «سعید مرتضوی» گفت: «بر اساس اخبار رسیده با رایزنی‌های صورت گرفته ظاهرن آقای سعید مرتضوی قصد استعفا از مدیریت تامین اجتماعی را دارد.»

شرق

1) نباید اجازه سو استفاده درخصوص ورود کالا را به کسی بدهید

http://sharghnewspaper.ir/News/91/01/27/28805.html

«محمود احمدی‌نژاد» که در هفدهمین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران شرکت کرده بود با اشاره به اهمیت وظایف نیروی انتظامی از جمله در مبارزه با قاچاق کالا و جلوگیری از ورود غیرقانونی کالا به داخل کشور گفته: «نیروی انتظامی با تدابیر و اقداماتی که انجام می‌دهد نباید اجازه سو استفاده درخصوص ورود کالا را به کسی بدهد.» این اولین بار نیست که رییس دولت دهم نسبت به برخورد با قاچاق کالا تذکر می‌دهد.

2) حمایت رضایی از سفر احمدی‌نژاد به ابوموسا

http://sharghnewspaper.ir/News/91/01/27/28808.html

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «اقدام رییس‌جمهوری در سفر به جزیره ایرانی ابوموسا و سرکشی به هم‌وطنان ما در آن‌جا، اقدامی به‌جا و درست بود.»

«محسن رضایی» در نشست کمیسیون سیاسی-دفاعی و امنیتی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: «مقامات اماراتی نباید در شرایط فعلی با صهیونیست‌ها هم‌صدا شوند و دست به کارهای شتاب‌زده و عجولانه بزنند. در شرایطی که اسراییل طبل جنگ می‌زند، این نوع رفتارها از سوی دوستان ما در امارات چه معنایی دارد؟» وی گفت: «به‌نظر می‌رسد مسوولان امارات از دوستی و برادری ما با آن‌ها سو استفاده می‌کنند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,