Saturday, 18 July 2015
01 August 2021

«اعتراض کمیته بین‌المللی علیه اعدام به اعدام کشاورز»

2009 December 31

رادیو کوچه

کمیته بین‌المللی «علیه اعدام» از اعدام اردشیر‌کشاورز در بامداد روز چهارشنبه ۳۰ دسامبر در محوطه زندان گوهردشت کرج خبرداده است.

بنا به این گزارش، در بامداد روز چهارشنبه ۳۰ دسامبر  حوالی ساعت ۶و نیم صبح، اردشیر کشاورز که از یک هفته پیش برای اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شده بود در محوطه زندان گوهردشت کرج اعدام شد.

اردشیر کشاورز ۳۵ ساله بیش از ۶ سال است که در زندان بسر می‌برد. او به اتهام درگیری با نیروی انتظامی که منجر به قتل یکی از آن‌ها شده بود محکوم به اعدام شد این زندانی اهل کرمانشاه است و یک‌بار هم موفق به فرار از زندان گوهردشت کرج شده‌بود.

بنا به این گزارش، درپی انتشار خبر اعدام اردشیر زندانیان زندان گوهردشت دست به اعتراض وسیعی زده‌اند. زندانیان با سردادن شعار اعتراض و مخالفت خود را با اعدام زندانیان سیاسی ابراز داشتند و مسوولان زندان در مقابل این اعتراض گسترده زندانیان با اعزام نیرو از سایر زندان‌ها به زندانیان یورش برده و درگیری شدیدی بین زندانیان و مامورین نیروی گارد زندان روی داد.

براساس گزارشات رسیده در جریان این درگیری‌ها یکی از سربازان گارد زندان از یورش به زندانیان سرباز زد. این سرباز توسط یکی از سرهنگ‌های گارد زندان رجائی‌شهر در مقابل چشمان زندانیان مورد ضرب و شتم قرار گرفت. نیروهای گارد زندان در این یورش بیش از ۱۵ نفر از زندانیان را دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.

کمیته بین‌المللی علیه اعدام در گزارش خود خواستار  اقدامات عملی جدی و فوری دولت‌ها و مقامات سیاسی جهان علیه این خشونت‌ها شده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,