Saturday, 18 July 2015
22 January 2021
گزارشی از برگزاری آیین بزرگ‌داشت آیت‌اله منتظری در مالزی

«پیام وحدت»

2009 December 31

رادیو کوچه

ایرانیان مقیم مالزی روز یک‌شنبه گذشته، 6 دی‌ماه در روز عاشورا،  در دو شهر این کشور اقدام به برگزاری آیین روز هفتم درگذشت آیت‌اله منتظری کردند.

20091231-soc-maresememontazerimalaysia1

به گزارش جرس، در این مراسم که باحضور ایرانیان مقیم مالزی در شهرهای «کوالالامپور» و «سردانگ» برگزار شد ضمن قرائت قرآن و فاتحه‌خوانی پیام‌هایی از طرف حجت‌الاسلام احمد‌منتظری و دکتر محسن کدیور پخش شد.

احمدمنتظری در پیام صوتی خود ضمن تشکر از برگزاری این مراسم به یاد آیت‌اله منتظری درباره پیام پدر خود گفت:«پیام آیت‌اله منتظری پیام وحدت بوده و هست؛ وحدت همه انسان‌ها. هر انسانی می‌تواند با انسانی دیگر با هر عقیده و مرامی وحدت داشته باشد؛ وحدت در مشترکات. اگر دو برادر بخواهند نقاط افتراق و تفاوت خود را در نظر بگیرند خود به خود به اختلاف جدایی خواهد انجامید ولی اگر دو انسان دور از هم، نقاط مشترک را در نظر بگیرند به اتحاد می‌انجامد.»

20091231-soc-maresememontazerimalaysia2

رییس دفتر آیت‌اله منتظری در قسمت دیگری از پیام خود یکی از علل تاثیر کلام آیت‌اله منتظری را علم همراه با عمل ایشان دانست.

پیام صوتی احمد منتظری را از اینجا بشنوید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

محسن کدیور نیز در پیامی که از  او  قرائت شد، ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت این فقیه عالی‌قدر از خدمات ارزنده ایشان به اسلام، ایران و تشیع یاد کرد و مکتب آیت‌اله منتظری را اسلام سیاسی رحمانی نامید.

این شاگرد آیت‌اله منتظری گفت اندیشه آیت‌اله منتظری گریبان استبداد دینی را رها نخواهد کرد و همگان را به رهروی در راه این فقیه عالی‌قدر توصیه کرد.

20091231-soc-maresememontazerimalaysia3

در قسمت‌های دیگر این مراسم نیز عبدالحسین هراتی محقق و پژوهش‌گر به نقش آیت‌اله منتظری در توقف جریان اعدام‌های سال 67 اشاره کرد و به ذکر خاطراتی از فقیه عالی‌قدر پرداخت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,