Saturday, 18 July 2015
26 September 2020

«خبرهای ششم آوریل ۲۰۱۲»

2012 April 06

با اعلام دور جدید یارانه ها

«مرفهین یارانه نخواهند گرفت»

خبر / رادیو کوچه

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در پی اعلام مدیر عامل سازمان هدف مندی یارانه ها در پی عدم واریز تفاوت ۲۸ هزار تومانی مرحله اول و دوم هدف مندی یارانه‌ها برای گروهی از شهروندان ایرانی، اظهار شد که از این پس قشرهای توان مند و مرفه فقط یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی را دریافت خواهند کرد.

به گزارش مهر بهروز مرادی مدیر عامل این سازمان اشاره کرده که با ارسال پیامک به تعدادی از سرپرستان خانوار، خواسته شده است تا با مراجعه به تارنمای این سازمان با انتخاب یکی از چهار گزینه پیشنهادی وضیعت خود را روشن کنند.

وی اشاره کرد «با تشخیص دولت و توجه به وضعیت در آمدی افراد برای اقشار مرفه و توان مند یارانه تفاوت دور دوم هدف مندی واریز نخواهد شد.»

او با اشاره به این که این برنامه با مصوب مجلس عملی شده است ادامه داد: «برداشت دولت این است که نیازی به واریز یارانه برای اقشاری که در امد بالاتری دارند، نیست».

این خبرگزاری به نقل از رییس سازمان هدف مندی یارانه ها اشاره می کند: «ولت هم اکنون در آمادگی کامل برای اجرای مرحله دوم اصلاح قیمت ها قرار دارد ولی زمان دقیق آن از سوی رییس جمهور اعلام خواهد شد.

در مرحله اول هدف مندی نیز قبل از ورود به اجرای طرح یارانه نقدی جهت آرامش بخشی در جامعه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که از این فرمول برای مرحله دوم نیز استفاده شده است.»

در این مرحله یارانه های حامل های انرژی نظیر بنزین، گازوییل، برق و نفت نیز افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که پیشتر دولت اعلام کرده بود هیچ یارانه ای بدون نظر خود افراد قطع نخواهد شد و در صورت تمایل افراد و اعلام از سوی آنان یارانه شان قطع خواهد شد. از سویی برخی نماینده گان مجلس این شیوه تعدیل پرداخت یارانه را غیر هدف مند خوانده اند.

……………………………

در پی اظهارات نخست وزیر ترکیه

«احضار سفیر ترکیه به وزارت خارجه»

خبر / رادیو کوچه

در پی اظهارات دولت ایران در خصوص کنفرانس «دوستان مردم سوریه». وزارت خارجه ترکیه سفیر این کشور را فرا خواند.

به گزارش دویچه وله احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه این کشور سفیر جمهوری اسلامی را در آنکارا فرا خواند. وزارت خارجه ترکیه دلیل این احضار را اظهارات تند مقامات ایرانی در خصوص کنفرانس «دوستان مردم سوریه» ذکر کرده است.

آقای اوغلو هم چنین اظهار کرد که پیشتر در روز سه شنبه سوم آوریل مراتب ناخشنودی خود را در گفت گو با هم تای ایرانی اش علی اکبر صالحی ابراز

داشته است.

این احضار در پی اظهارات برخی مقامات جمهوری اسلامی نظیر احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و رییس مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است که از سوی وزارت خارجه ترکیه «مغایر مناسبات عمیق دو کشور» خوانده شده است.

اگرچه آقای صالحی وزیر امور خارجه ایران عنوان کرده است این اظهارات نمی تواند نظرهای رسمی دولت و سیاست بیرونی جمهوری اسلامی محسوب شود و سفر آقای اردوغان در هفته قبل که با احترام و تفاهم صورت گرفته نشانه آن است، اما روز گذشته نیز نخست وزیر ترکیه با اظهارات کم نظیری ایران را به ریا کاری متهم کرد. این اظهارات در پی تغییر محل مذاکرات هسته ای پنج به علاوه یک از سوی جمهوری اسلامی صورت پذیرفت.

……………………………

با بروز سکته قلبی در سن هفتاد و دو ساله گی

«فاطمه طاهری بازی گر درگذشت»

خبر / رادیو کوچه

فاطمه طاهری بازی گر و هنرمند تاتبر و سینما در سن هفتاد دو سالگی روز گذشته پنج شنبه هفدهم فروردین ماه در اثر سکته قلبی در گذشته است.

خانم طاهری در سال ۱۳۱۸ در تهران متولد شد و فعالیت های هنری خود را با تاتر در سال ۱۳۳۶ آغاز کرد. او در همان سال نیز با حضور در فیلم «تحفه ها» کار خود را در سینما آغاز کرد. این هنرمند هم چنین در چندین سریال تلوزیونی شرکت داشت.

……………………………

با اعلام کمیسر امور آموزش اتحادیه اروپا

«فیلم فرهادی نه ساخته برنده جایزه شد»

خبر / رادیو کوچه

بنابر اعلام اتحادیه اروپا اصغر فرهادی برنده اولین جایزه رسانه ای این اتحادیه خواهد شد. خانم آندرولا وسیلیو کمیسر امور آموزش، فرهنگ، چند زبانی و جوانان اتحادیه اروپا اظهار داشته است که این فیلم ساز ایرانی روز یک شنبه بیستم ماه می جایزه اش را در جشنواره فیلم کن دریافت خواهد کرد.

بنابر گزارش بی بی سی الکساندر ملی گای تهیه کننده و اصغر فرهادی کارگردان پروژه ای را در پاییز امسال در فرانسه آغاز خواهند کرد.

به گزارش سایت اتحادیه اروپا، جایزه رسانه‌ای این اتحادیه به بهترین پروژه سینمایی اهدا می شود که انتظار می‌رود فروش خوبی داشته باشد و فیلمنامه‌نویس و شرکت تهیه‌کننده آن، فیلم خود را برای دریافت این جایزه که شامل کمک های مالی در روند تولید فیلم است، ثبت کرده باشند.

کمیسر امور آموزش این اتحادیه از کار جدید اصغر فرهادی به عنوان فیلمی با هویت فرهنگی که فرهنگ اروپایی را به تصویر می کشد یاد کرده است.

اصغر فرهادی که با «جدایی نادر از سیمین» برای اولین بار اسکار را برای ایرانی ها به ارمغان آورد. اظهار داشته است که این فرصت خوبی است برای همراهی فرهنگ ها به جای رویارویی.

……………………………

دست گیری یک فعال فرهنگی آذربایجانی

«مهدی واحدی ثانی بازداشت شد»

خبر / رادیو کوچه

مهدی واحدی ثانی که پیشتر از در سه سال پیش به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه شده بود روز شانزدهم فروردین برای گذراندن دوره حبس شش ماه خود به زندان مرکز شهرستان میانه فرا خوانده شد.

آقای واحدی ثانی سه سال قبل در نمایشگاه صنایع دستی در شهر میانه از سوی دادگاه انقلاب این شهرستان دست گیر و محاکمه شده بود.

وی پیشتر نیز به دلیلی های مختلف از جمله در جریان دوم اسنفد ماه ۱۳۸۵ و روز جهانی زبان مادری در شهر نقده دست گیر شده بود. مهدی واحدی ثانی در حال در حال گذراندن دوران محکومیت اش است.

هم چنین خبر می رسد سید احمد رضا احمد پور روحانی و نویسنده وبلاگ پژواک خاموش که دومین دور محکومیت خود را سپری می کند علی رغم بیماری پس از پایان مرخصی نوروزی به زندان اهواز باز گردانده شده است.

این روحانی خلع لباس شده که پیشتر در دور اول محکومیت اش در سال ۱۳۸۸ به اتهام تبلیغ علیه نظام و هتک حیثیت روحانیت به یک سال زندان محکوم شده بود در سال ۱۳۹۹ به جرم نوشتن نامه به سازمان ملل مجدد به سه سال زندان و ده سال تبعید محکوم شد که اینک دوران محکومیت خود را سپری می کند.

این عضو جبهه مشارکت که در زندان قم در حین سپری کردن محکومیت قبلی بیماری قلبی اش تشدید شده بود. آقای احمد پور پیشتر نیز از داستان ویژّ روحانیت، رییس اجرای احکام قم و هم چنین رییس اجرای احکام دادسرای ویژه اهواز به دلیل شیوه برخورد با پرونده اش شکایت کرده بود که تاکنون رسیده گی نشده است. او در پی این موارد هم چنین نامه ای برای رهبر جمهوری اسلامی ارسال کرده است. اما به صورت تلفنی از دادستانی ویژه روحانیت به وی اعلام شده است که پرونده تازه ای برای رسیده گی به اتهام های وی گشوده شده است.

……………………………

در پی اظهارات رهبر جمهوری اسلامی

«درخواست ارتقا آمادگی نیروهای مسلح»

خبر / رادیو کوچه

رهبر جمهوری اسلامی در ملاقات با گروهی از فرمانده هان نیروهای مسلح و مسوولان حوزه های نمایندگی ولی فقیه خواستار ارتقا سطح آمادگی نیروهای مسلح ایران در برابر حمله های احتمالی به آن شد.

 آیت اله خامنه ای در دیدار روز چهارشنبه چهارم آوریل دوهزار دوازده، با اشاره به جنگ ایران و عراق از تجربه نیروهای مسلح به عنوان «تجربه ای گران بها» یاد کرد که «باید مورد بازنگری» قرار گیرد.

به گزارش العربیه وی تاکید کرد: «کشورهای غربی مدعی حقوق بشر و دموکراسی حتی از دادن سلاح‌های شیمیایی به رژیم بعث عراق دریغ نکردند تا شاید بتوانند نظام اسلامی و مردم ایران را به زانو درآورند.»

رهبر ایران شرایط موجود امروز را ناشی از نگرانی کشورهای غربی در برابر ایران دانست و اشاره کرد که امروز نیروهای نظامی باید سطح آمادگی خود را افزایش دهند.

این اظهارات در حالی بیان می شود که پیشتر اسراییل از احتمال حمله خود به ایران خبر داده بود و هم چنین بزرگترین ناو هواپیما بر آمریکا موسوم به «اینترپرایز» با عبور از کانال سویز راهی خلیج فارس شده است.

……………………………

در پی پیشنهاد تغییر محل مذاکرات هسته ای

«نخست وزیر ترکیه: جمهوری اسلامی ریا کار است»

خبر / رادیو کوچه

با توجه به پیشنهاد تغییر مکان مذاکرات هسته ای از آنکارا به بغداد یا دمشق، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه با اظهارات کم سابقه ای جمهوری اسلامی را «ریا کار» خواند.

 به گزارش روتیرز آقای اردوغان این پیشنهاد را وقت کشی خوانده است و ذکر کرده است که مذاکرات پیرامون مسایل هسته ای ایران با این شرایط از سر گرفته نخواهد شد چرا که طرف مذاکره حاضر به حضور در «دمشق» نخواهد بود.

هم چنین به نقل بی بی سی آقای اردوغان این اظهارات را در یک کنفرانس خبری ذکر کرده است ادامه داده که: «ایران در حال از دست دادن وجهه بین المللی اش است زیرا “صداقت” ندارد.» مذاکرات هسته ای بنابود در روز های ۲۵سیزدهم و چهاردهم آوریل- ۲۶ ام فروردین ماه – در استامبول برگزار شود.

گفته می شود جمهوری اسلامی پیشنهاد تغییر محل مذاکرات را به نشانه اعتراض به سیاست های ترکیه در قبال بحران سوریه داده است.

مذاکرات گروه پنج به علاوه یک در پی بررسی کاربرد انرژی هسته ای در ایران در دفعات گذشته به نتیجه نرسیده است. غرب معتقد است ایران به دنبال کاربرد نظامی از پروژه های هسته ای اش است.

……………………………

با عبور بزرگترین ناو هواپیما از کانال سویز

«حرکت انترپرایز به سمت خلیج فارس»

خبر / رادیو کوچه

روز پنجشنبه به نقل از روزنامه مصری «الیوم السابع» بزرگترین ناو هواپیما بر آمریکایی موسوم به «انترپرایز» با عبور از کانال سویز راهی اقیانوس هند شد. این ناو پس از عبور از دریای عمان و تنگه هرمز وارد خلیج فارس خواهد شد.

در حین عبور این ناو هواپیما بر تمامی مسیر های منتهی به کانال سویز بسته شد و در این حرکت پنج فروند شناور جنگی و یک زیر دریایی اتمی آن را همراهی می کنند.

این شناور اتمی به طول ۳۴۲ متر بنا است پیش از بازنشسته گی پس از پنجاه سال در خلیج فارس برای مدت نامحدودی مستقر شود.

در پی افزایش بحران تهدید علیه جمهوری اسلامی از سوی مقامات غربی و هم چنین اظهارات رییس جمهوری ایالات متحده به نظر می رسد حرکت این ناو اتمی به سمت خلیج فارس به جهت افزایش میزان توان نظامی آمریکا در منطقه های نزدیک به

باشد.

 گزارش هایی دیگر به رادیو کوچه اشاره به حضور بیشتر نیروهای آمریکایی در مناطق غربی افغانستان در ولایات هرات، بلوچستان و قندهار دارد.

 دولت افغانستان پیشتر اعلام کرده است اجازه حرکت نظامی بر علیه سایر کشورها را به نیروهای خارجی از داخل خاک افغانستان نخواهد داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,