Saturday, 18 July 2015
22 September 2020
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی:

«وزیر خارجه امارات عددی نیست»

2012 April 17

خبر / رادیو کوچه

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه، 17 آوریل، و هم‌زمان با روز ارتش در ایران، در خصوص اظهارات وزیر خارجه امارات درباره جزایر سه گانه اعلام کرد وی عددی نیست تا در مورد ایران نظر دهد.

به گزارش مهر حبیب‌اله سیاری در خصوص انتقاد و هشدار وزیر خارجه امارات در پی سفر محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی به جزیره ابوموسی، تاکید کرد: «من نه به عنوان فرمانده نیروی دریایی ارتش بلکه به عنوان یک شهروند ایرانی می‌گویم آن‌ها عددی نیستند که بخواهند در خصوص جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران اظهار نظر کنند.»

وی در خصوص سومین همایش فرماندهان نیروی دریایی حاشیه اقیانوس هند در آفریقای جنوبی که 42 کشور در سراسر جهان در آن حضور داشتند گفت: «در این جلسه موضوع بررسی راه‌کارهای برقراری امنیت در حاشیه اقیانوس هند مطرح شد.»

سیاری با بیان این‌که جمهوری اسلامی با اقتدار در این همایش شرکت کرد و صحبت‌های آن‌ها مورد توجه همه شرکت‌کنندگان قرار گرفت، گفت: «در این همایش مواردی که برخی به خاطر ملاحظاتی نمی‌توانند مطرح کنند با اقتدار از سوی جمهوری اسلامی ایران مطرح شد.»

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: «هم‌چنین در این همایش اعلام کردیم که کشورهای منطقه می‌توانند خودشان امنیت منطقه را تامین کنند و نیازی به حضور نیروهای بیگانه نیست.»

لازم به اشاره است چندی پیش وزیر امور خارجه امارات در واکنش به سفر آقای احمدی‌نژاد به جزیر ابوموسی که مورد مناقشه چند دهه اخیر ایران و امارات است گفته بود که این سفر تحریک‌آمیز بوده و گامی به عقب در روند مذاکرات دو کشور برای حل این مسئله است.

بیشتر بخوانید:

«امارات متحده عربی سفیر خود را از تهران فراخواند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۴ Comments


 1. علی
  1

  سلام
  باید به این فرمانده کیلویی گفت یک نگاه به دور و برتون بکنید ببینید عدد شما در دنیا چنده . چی هستید به غیر از یک مشت حراف بی سواد که تمام هنرتون توهین کردن به این کشور اون کشور هست . .
  ترکیه که الت دسته . امارات که عددی نیت سعودی که خایین هست کویت که خود فوخته است . ازبایجان که نوکر اسراییل هست . فقط شما ها ادمین .خاک بر سرتون بکنند که ایران رو تبدیل کردید به متنفر ترین کشور در دنیا .


  1. Bahram
   2

   در پاسخ بشما هموطن عزیز که نسبت به سخنان فرمانده نیروی دریایی واکنش منفی نشان دادید.اینکه درجات ایشان ضمن داشتن سابقه رشادت وجانبازی و شرکت مستقیم ومستمردر جنگ تحمیلی با رشادت و اگاهی درحفظ شرف ایرانی خدمات شایانی دارند.ودرجاتشان همانند سپاهیان کیلویی نبست.وفرمانده ایست اشنا به امور دریایی با تسلط به امر فرماندهی.وسخنان وی سنجیده وقابل درک است.وادعای عماراتی هارا باید پوچ شمرد.


 2. آخوند
  3

  موافقم که وزیر خارجه امارات عددی نیست
  اما یه نگاهی هم به عدد علی گدا و احمقی نزاد و سایر ارازل و اوباش حکومت جهل و جور و فساد بیندازیم


 3. امیر
  4

  تو میدونی ایشون کیه؟ من به عنوان یک مخالف نظام اعلام میکنم این مرد از اولین کماندوهای ایرانی بود که در مقابل عربا وایساد در خرمشهر – پاینده باشی مرد.