Saturday, 18 July 2015
19 September 2020
مطبوعات ایران، چهار‌شنبه 30 فروردین 91

«تصویب کلیات طرح دوفوریتی اصلاح روند سوال از رییس جمهوری»

2012 April 18

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مردم سالاری

1) افزایش 200 هزار نفر به تعداد بی‌کاران

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=131330

مرکز آمار ایران نرخ بیکاری سال 90 را معادل 12.3 درصد اعلام کرد، بر اساس این گزارش تعداد بی‌کاران در کشور در زمستان به 2.8 میلیون نفر رسیده‌است، در حالی‌که این رقم در پاییز سال گذشته در حدود 2.6 میلیون نفر بوده، بنابر گزارش مرکز آمار ایران، تعداد جمعیت بی‌کار کشور در گروه سنی بالای 10 سال طی تنها سه ماه، معادل 200 هزار نفر افزایش پیدا کرد.

2) تصویب کلیات طرح دوفوریتی اصلاح روند سوال از رییس جمهوری

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=131311

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت قاطع با کلیات طرح دوفوریتی اصلاح مواد 196 و 197 آیین‌نامه داخلی مجلس با 144 رای موافق 28 رای مخالف و 14 رای ممتنع از 204 نماینده حاضر موافقت کردند. «امین‌حسین رحیمی» در توضیحاتی در‌خصوص علت اصلاح این مواد گفت: «نحوه‌ی بررسی سوال از رییس جمهوری برای کارآمدتر شدن سوال، در دو ماده 196 و 197 آیین‌نامه مورد اصلاح قرار گرفته است، این اقدام پس از کشف ایرادات قوانین مجلس انجام شد چرا که یکی از وظایف مجلس رفع ایرادات موجود در قوانین است».

کیهان

1) حضور تحریم‌کنندگان در نمایش‌گاه بین‌المللی نفت ایران

http://www.kayhannews.ir/910130/4.htm#other403

هفدهمین نمایش‌گاه بین‌المللی نفت و گاز ایران دیروز با حضور بیش از 1250 شرکت داخلی و خارجی افتتاح شد. این نمایش‌گاه که به گفته‌ی کارشناسان، بزرگ‌ترین نمایش‌گاه تخصصی در بین کشورهای عضو اوپک و دومین نمایش‌گاه بزرگ نفت در جهان است، در مساحتی حدود 26 هزار متر مربع برپا شده‌است. در نمایش‌گاه مذکور و در حالی‌که کشورهای غربی تحریم‌های نفتی سنگینی را به‌رغم خود علیه ایران اعمال کرده‌اند شاهد حضور فعال شرکت‌های نفتی اروپا و آمریکا هستیم. در این‌باره مدیرعامل شرکت سهامی نمایش‌گاه‌های بین‌المللی ایران گفت: «علا‌رغم تهدیدات جدی از سوی ابرقدرت‌ها، دست‌اندرکاران برگزاری این نمایش‌گاه به‌دلیل حضور بیش از اندازه‌ی شرکت‌های خارجی از جمله اروپای غربی و آمریکا دچار مشکل و کمبود جا شده‌بودند. «اکبرپور» تصریح کرد: «خوش‌بختانه این نمایش‌گاه نشان می‌دهد صنعت نفت ایران به‌هیچ عنوان قابل تحریم و تهدید نیست».

2) وزارت اطلاعات طراحی رژیم صهیونیستی برای ترور یک دانش‌مند ایرانی را خنثی کرد

http://www.kayhannews.ir/910130/2.htm#other201

روابط عمومی وزارت اطلاعات، در یک اطلاعیه‌ی رسمی، جزییات بیش‌تری از شناسایی و دست‌گیری تروریست‌های وابسته به رژیم صهیونیستی را منتشر کرد.

اعتماد

1) دولت مکلف به فروش دلار به نرخ روز شد

http://www.etemaad.ir/Released/91-01-30/133.htm#197329

سرانجام روز گذشته برخی ابهام‌های لایحه بودجه 91 در کمیسیون تلفیق به نتیجه رسید و قیمت آن تعیین شد. تعیین قیمت دلار در آخرین مصوبات این کمیسیون، لایحه بودجه 91 را به صحن علنی نزدیک‌تر کرد، برخی از سوال‌ها را پاسخ داد و در عین حال نقدهایی نیز ایجاد کرد. در این‌باره «محمدمهدی مفتح» سخن‌گوی کمیسیون تلفیق در نشستی خبری به تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون پرداخت و با اشاره به این‌که نرخ ارز در لایحه بودجه، همان نرخ ارز مرجع یعنی 1226تومان تعیین شده‌است توضیح داد: «کمیسیون تلفیق بر اساس مصوبه خود نرخ ارز برای محاسبات در بودجه را 1226تومان قرار داد ولی بر اساس احکام قانون برنامه پنج ساله پنجم، رژیم ارزی ما رژیمی شناور و مدیریت ‌شده‌است و دولت و بانک مرکزی مکلفند نرخ ارز را در همین حوالی مدیریت کنند ولی ارز را به نرخ روز به‌فروش برسانند.

2) اجاره‌ی هواپیما از نیجریه

http://www.etemaad.ir/Released/91-01-30/133.htm#197321

در قالب تفاهم ایران و نیجریه، مقرر شده بر اساس سند هم‌کاری امضا شده میان دو کشور، هم‌کاری‌ها در زمینه حمل و نقل و ارتباطات، ترانزیت کالا و امور زیربنایی افزایش یابد. در یکی از بندهای این تفاهم‌نامه آمده است که محورهایی چون گسترش روابط هوانوردی و مبادله متن موافقت‌نامه حمل و نقل هوایی، هم‌کاری شرکت‌های هواپیمایی دو کشور در زمینه اجاره هواپیما، مشارکت در فروش صندلی پرواز و مساعدت در تعمیر هواپیما اجرا شود.

دنیای اقتصاد

1) گفت‌وگوی تلویزیونی احمدی‌نژاد لغو شد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=297755

گفت‌وگوی تلویزیونی سه‌شنبه شب «احمدی‌نژاد» با مردم که قرار بود پس از خبر ساعت 21 از شبکه اول سیما انجام شود به زمان دیگری موکول شد. به گزارش فارس، در این گفت‌وگوی زنده قرار بود احمدی‌نژاد در خصوص مسایل مختلف از جمله مرحله دوم هدفمند کردن یارانه‌ها با مردم گفت‌و‌گو کند.

2) کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=297742

نارضایتی نمایندگان از نحوه اخذ جرایم معوقات در شبکه بانکی کشور، باعث شد وزیر اقتصاد از مجلس کارت زرد بگیرد. «شمس‌الدین حسینی» که روز گذشته برای پاسخ‌گویی به سوال نماینده تنکابن به بهارستان رفته بود، حتا با توضیح مصوبه شورای پول و اعتبار درباره اخذ جرایم نتوانست نمایندگان مجلس را قانع کند و اولین اخطار را از آن‌ها گرفت. براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، در صورتی‌که این اخطار دو بار دیگر تکرار شود، زمینه استیضاح مجدد حسینی را فراهم می‌کند.

خراسان

1) پرونده‌ی اختلاف نظر 181 میلیارد تومانی سهم دولت از درآمد پیامک همراه اول در مسیر دادگاه

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=1&day=30&id=1622944

در پی اختلاف نظر «همراه اول» و سازمان تنظیم مقررات بر سر موضوع سهم دولت از درآمد پیامک، قضاوت در این زمینه به دادگاه سپرده شده‌است تا معادل 181 میلیارد تومان مابه‌التفاوت درآمد پیامکی دولت تعیین تکلیف شود.

2) ۲۲ هزار بیمار شناخته شده مبتلا به ویروس ایدز در کشور داریم

وزیر بهداشت با اشاره به این که در حال حاضر در کشور ۲۲ هزار مورد شناخته شده ایدز داریم، افزود: «با توجه به کنترل خوبی که در این زمینه داشته‌ایم، آمار مبتلایان از طریق تزریق مواد مخدر از حدود ۵۸ درصد به 1.1 درصد تقلیل یافته‌است.» وی افزود: «به‌همت محققان و دانش‌مندان ایرانی، داروی جدید آیمود برای درمان بیماران ایدز(HIV)  در کشورمان تولید شده که در کنترل ایدز موثر است.» وزیر بهداشت که در دیدار با وزیر مشاور در امور خارجه کشور فدرال نیجریه و هیت هم‌راه سخن می‌گفت، آمادگی وزارت بهداشت را برای تبادل اطلاعات در زمینه دارو و کنترل ایدز با کشور فدرال نیجریه اعلام کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,