Saturday, 18 July 2015
21 September 2020
سازمان عفو بین‌الملل:

«وضعیت حقوق بشر در بحرین بحرانی است»

2012 April 18

خبر / رادیو کوچه

سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی روز سه‌شنبه، 18 آوریل، درباره وضعیت بحرین تاکید کرد که بحران حقوق بشر در آن کشور به رغم وعده‌های دولت در جهت اصلاحات، هم‌چنان ادامه دارد.

در حالی که بحرین برای میزبانی مسابقات اتومبیل رانی فرمول ۱ آماده می‌شود، سازمان عفو بین‌الملل هشدار داده است که «کسی نباید تصور کند که بحران حقوق بشری در بحرین به پایان رسیده است.»

حسیبه حاج صحراوی، نایب رییس بخش خاورمیانه و آفریقای شمالی عفو بین‌الملل گفته است اصلاحاتی که تاکنون در بحرین صورت گرفته «بسیار جزیی» بوده است.

گفتنی است بیش از ۴۰ نفر در جریان ناآرامی‌های سال گذشته توسط نیروهای امنیتی حکومت بحرین کشته شدند و ۱۶۰۰ نفر هم بازداشت شدند.

سازمان عفو بین الملل تاکید کرد کرده است که مقامات بحرینی در ماه‌های اخیر با اقدامات تبلیغی خود بیش‌تر به فکر بازسازی وجهه ظاهری دولت بوده‌اند.

اما خانم صحراوی تصریح کرد که این سازمان همواره گزارش‌هایی دریافت می‌کند که نشان می‌دهد استفاده از شکنجه و اعمال خشونت علیه معترضان در بحرین هم‌چنان به طور گسترده ادامه دارد.

در آستانه برگزاری مسابقات فرمول ۱، گزارش شده است که نیروهای پلیس ضدشورش با خشونت اعتراضات ضددولتی را سرکوب می‌کنند.

معترضان خواستار لغو این رقابت شده‌اند و با اسپری‌های رنگی شعارهایی بر ضد مسابقات فرمول ۱ روی دیوارهای بعضی از شهرهای بحرین نوشته‌اند.

کمیسیون تحقیق مستقل بحرین (BICI) در ماه نوامبر ۲۰۱۱ گزارشی منتشر کرد که در آن اعلام شده بود معترضان، که عمدتن متعلق به اکثریت شیعه بحرین هستند، در زندان‌های این کشور در جریان بازجویی‌ها و برای گرفتن اعتراف مورد شکنجه قرار می‌گیرند و در دادگاه‌های نظامی محاکمه می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

«الخواجه، فعال بحرینی را به دانمارک تحویل دهید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,