Saturday, 18 July 2015
01 October 2020
وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی:

«بازداشت ۱۵ تن به اتهام هم‌کاری با موساد»

2012 April 18

خبر / رادیو کوچه

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی که چندی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرده بود شماری از افراد مرتبط با اسراییل را دستگیر کرده، روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای تکمیلی اضافه کرد، بیش از ۱۵ تن را دستگیر کرده است و بازداشت‌شدگان به ارتباط با موساد اعتراف کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در این بیانیه گفته است: «تا‌کنون بیش از ۱۵ نفر از عوامل عملیاتی و پشتیبانی اعم از دارندگان شناسنامه ایرانی و اتباع بیگانه دستگیر شده‌اند. تعدادی از تروریست‌ها با مشاهده اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان بر بسیاری از جزییات سناریوی طراحی شده توسط موساد، لب به سخن گشوده و ضمن اعتراف صریح پیرامون ماموریت‌هایی که به عهده آن‌ها گذاشته شده، ابعاد دیگری از ماموریت خود را بازگو کردند.»

این بیانیه می‌گوید، یکی از ماموریت‌های افراد بازداشت شده، شناسایی و ترور یکی از متخصصان کشور بوده که تمامی افراد مرتبط با این برنامه دستگیر شده‌اند. به جزییات بیش‌تر در مورد این که کدام متخصص ممکن است هدف این حمله باشد، اشاره‌ای نشده است.

وزارت اطلاعات گفته است، شمار دیگری از بازداشت‌شدگان ماموریت داشتند در برخی تاسیسات زیربنایی کشور بمب‌گذاری کنند و از آن‌ها محموله‌های آماده انفجار هم کشف و ضبط شده است.

وزارت اطلاعات هم‌چنین برخی از سفارت‌خانه‌های غربی را متهم به هم‌کاری با این گروه کرده و گفته است: «در خلال جمع‌آوری‌های گسترده اطلاعاتی، اطلاعات موثقی به دست آمد که دلالت بر بهره برداری نامشروع و گسترده (اسراییل) از امکانات، تسهیلات، پوشش‌ها و نمایندگی‌های دیپلماتیک مستقر در خاک تعدادی از کشورهای غربی است.»

این بیانیه گفته که پس از ملاحظاتی، این اسناد و مستنداتی که در دست دارد را منتشر خواهد کرد. وزارت اطلاعات هم‌چنین از کشف «یک پای‌گاه جاسوسی – عملیاتی در یکی از کشورهای همسایه» خبر داده و  گفته که این پای‌گاه عامل دست و برای استفاده موساد بوده است.

ایران پیشتر هم عملیات خراب‌کارانه و یا ترور افراد در ایران را به عوامل خارجی نسبت داده بود. حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت جمهوری اسلامی، عوامل اسراییلی و بریتانیایی را عامل خراب‌کاری‌ها و ترورها در ایران معرفی کرده بود.

در دو سال گذشته شماری از افرادی که گفته می‌شود با برنامه اتمی ایران ارتباط داشته‌اند، مورد سو‌قصد و ترور قرار گرفته‌اند. هم‌چنین ویروس استاکس نت در تاسیسات اتمی ایران باعث خراب‌کاری شد و یکی از مراکز نظامی ایران هم شاهد انفجار بود.

بیشتر بخوانید:

«انهدام یک شبکه جاسوسی وابسته به اسراییل»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,