Saturday, 18 July 2015
30 September 2020
در پی رسوایی جنسی در کلمبیا،

«اخراج سه مامور حفاظت دیگر آمریکایی از اداره مربوطه»

2012 April 21

خبر / رادیو کوچه

شام‌گاه جمعه، 20 آوریل، با فاش شدن جزییات بیش‌تر درباره رسوایی جنسی ماموران حفاظت از باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، در جریان سفر وی به کلمبیا سه مامور دیگر‌، اداره ماموران مخفی آمریکا را ترک کرده‌اند.

در میان این سه نفر دیوید چنی و گرگ استوکز، از ماموران مخفی ارشد قرار دارند.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز گذشته شخصن از جزییات رسیدگی به این پرونده اخلاقی مطلع شده است.

روز پنج‌شنبه‌ هم سه نفر دیگر از محافظان و ماموران مخفی کاخ سفید، از کار خود اخراج یا با اعلام بازنشستگی و استعفا، به نوعی کنار گذاشته شده بودند.

شمار ماموران مخفی آمریکایی که به خاطر این رسوایی اخلاقی مورد مواخذه قرار گرفته‌اند اکنون به 12 نفر رسیده است. هم‌زمان 11 مامور ارتش هم در این رابطه مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

این افراد متهم به آوردن 20 روسپی به هتل محل اقامت خود در شهر کارتاخنا کلمبیا هستند.

گفتنی است این رسوایی از آن‌جا آغاز شد که یکی از این روسپیان در مشاجره با یکی از ماموران بر سر پول 800 دلار دست‌مزد مطالبه کرده بود اما مامور آمریکایی تنها ۳۰ دلار به او داده بود.

از سویی دیگر وکیل یکی از ماموران گفته که با وجود تمام اتهامات اخلاقی به موکلش، او در ماموریت خود برای محافظت از جان رییس جمهوری آمریکا «کوتاهی نکرده» است.

سفر آقای اوباما به کلمبیا به منظور شرکت در اجلاس سران کشورهای قاره آمریکا صورت گرفته بود اما گزارش‌های مربوط به این رسوایی جنسی، تمامی اخبار این اجلاس را تحت شعاع خود قرار داد.

بیشتر بخوانید:

«اخراج تعدادی از محافظان اوباما به علت رسوایی جنسی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,