Saturday, 18 July 2015
16 January 2021
گفت وگوی روز

«درگیری در دانشگاه آزاد مشهد»

2010 January 01

اردوان/ رادیو کوچه

در پی بروز درگیری خشونت‌آمیز و حمله به دانشجویان در دانشگاه آزاد مشهد در روز گذشته، تعدادی دانشجو زخمی‌شده و گفته می‌شود که دو دانشجو نیز کشته‌شده‌است. در این درگیری نیروهایی که گفته می شود بسیجی یا انصار بوده اند به دانشجویان حمله کرده و آنان را مورد ضرب و شتم شدید قرارداده اند.

گفت و گوی امروز رادیو کوچه اختصاص دارد به  گفت‌و گویی با یکی از شاهدان این واقعه در مشهد.

گفت‌و گو را از این‌جا بشنوید:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , 

۲ Comments


 1. بي نام
  1

  البته اگر شاهدتان همانند دکتر حجازی نباشد.
  و باید این را هم گوش زد کنید که ابتدای امر جلبک های سبز با فحاشی و ایجاد مزاحمت و اختلال در مراسم دعای در مزار شهدای گمنام آغازگر این ماجرا بوده اند
  و البته در نظر داشته باشید که افرادی ناشناس هم که ظاهرا دانشجو نبوده اند به همراه عزیزان سبز وارد دانشگاه شده اند و از همراه با آنان مشغول آزار بودند.


 2. خبر اصلي
  2

  سومین تجمع غیرقانونی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با ورود افراد غیردانشجو به خشونت کشیده شد. به گزارش خراسان براساس گفته افراد حاضر در دانشگاه روز گذشته حدود ۱۰۰ نفر از دانشجویان به دنبال توزیع شب نامه هایی با مضمون تجمع سکوت به بهانه سوم کشته شدگان حوادث روز عاشورا در تهران، مقابل سلف سرویس دانشگاه اقدام به تجمع کردند که در مقابل نیز حدود ۴۰۰ دانشجو که عمدتا از طیف بسیج دانشجویی بودند شعارهایی در مخالفت با این تجمع سر دادند. براساس این گزارش در این هنگام تعدادی از افراد غیردانشجو بر خلاف ممانعت ماموران انتظامی دانشگاه به زور به محوطه دانشگاه وارد شده و به جمع دانشجویانی که در مزار شهدای گمنام به قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی می پرداختند، اضافه شدند که در این زمان تعدادی از دانشجویان بسیجی خود را از این جمع جدا کردند. در این میان دانشجویان طرف مقابل که تعدادشان بعد از ماجراهای هتک حرمت عاشورا به شدت کاهش پیدا کرده بود شروع به هو کردن سخنران کردند. در پی این مسئله این افراد غیردانشجو که تعدادی از دانشجویان نیز آن ها را همراهی می کردند تجمع کنندگان را با چوب دستی هایی شبیه باتوم مورد ضرب و شتم قرار دادند که دانشجویان تجمع کننده به دانشکده معماری دانشگاه آزاد رانده شدند که بر اثر فشار جمعیت در دانشکده معماری شکست و این دانشجویان که وارد دانشکده معماری شده بودند اقدام به شکستن شیشه های این دانشکده کردند. در ضرب و شتم دانشجویان توسط افراد غیردانشجو برخی دانشجویان که در این تجمعات شرکت نداشتند نیز مضروب شدند. به رقم انتشار برخی اخبار در سایت ها، در پی گیری های خراسان وخامت حال مضروب شدگان تایید نشد. به گفته برخی شاهدان ورود افراد غیردانشجو و غیرمسئول به دانشگاه و اقدام به ضرب و شتم دانشجویان فضای نامناسبی را در دانشگاه ایجاد کرد و باعث ناراحتی و عصبانیت دانشجویان ناظر شد. شاهدان خواستار برخورد قانونی با این افراد شدند. این شاهدان هم چنین عدم برخورد با دانشجویانی که تاکنون اقدام به تجمعات غیرقانونی و شعارهای هنجارشکن کرده و فضای دانشگاه را ملتهب کرده بودند را باعث زمینه سازی و تحریک دانستند.