Saturday, 18 July 2015
26 September 2020

«خبرهای بیستم آوریل ۲۰۱۲»

2012 April 20

«تعدی جنسی ناشی از تفاوت‌های فرهنگی بود»

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه 19 آپریل، سفارت جمهوری اسلامی در برزیل، در پی انتشار گزارش‌هایی حاکی از این‌که حکمت اله قربانی، عضو سفارت ایران در برزیل، چند دختر نوجوان را در یک استخر شنا مورد تعدی جنسی قرار داده است، اطلاعیه‌ای را منتشر کرده و گفته است که اتهام تعدی جنسی علیه این فرد نادرست بوده و «حاصل سو تفاهم ناشی از تفاوت در رفتارهای فرهنگی بوده است».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سفارت ایران در این اطلاعیه، پوشش رسانه‌ای خبر تعدی جنسی آقای قربانی را محکوم کرده و گفته است که نشریات «عمومن نسبت به موضوع‌های مربوط به کشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران موضعی تبعیض آمیز اتخاذ می کنند».

روز گذشته، سخن‌گوی وزارت امور خارجه برزیل در واکنش به رفتار دیپلمات ایرانی در استخر شنا در برزیلیا گفته است که مقامات دولتی این موضوع را در دست ارزیابی دارند و پس از تکمیل بررسی‌ها، در مورد واکنش مناسب تصمیم گیری خواهند کرد.

وی افزود که سفارت جمهوری اسلامی در برزیل از نتیجه این روند مطلع خواهد شد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه برزیل، این وزارتخانه گزارش پلیس در مورد ماجرای تخلف جنسی دیپلمات ایرانی را هم‌راه با اظهارات رسمی مادر یکی از دخترانی که هدف تعدی جنسی این فرد قرار گرفته دریافت کرده است.

————————————

«متروی تهران از هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد»

خبر / رادیو کوچه

 پس از آب گرفته گی گسترده در متروی تهران، سخن گوی شهرداری تهران اعلام کرده است این مترو از هفته آتی کار خود را مجدد آغاز خواهد کرد.

هادی ایازی سخن گوی این شهردای با اعلام این که خسارت سیلاب در مترو های تهران در حدود ۲۱ میلیارد تومان برآورد شده، اشاره داشته است مترو تهران تحت پوشش بیمه بوده و خسارت آن را شرکت بیمه گذار خواهد پرداخت.

به نقل از ایسنا آقای ایازی در خصوص علت آب افتاده گی ادامه داده است که پس از بارندگی در روز سه شنبه و تگرگ سیلاب در تهران به راه افتاده که با ضعف دیواره میان رود در منطقه اکباتان آب وارد ایست گاه در دست ساخت مترو شده و از طریق تونل ها مترو را فرا گرفته است.

این سخن گو هم چنین ذکر کرده است این اتفاق نقش مهمی برای عدم ورود آب به منزل های شهروندان ایفا کرده اما توضیحی در مورد خطرهای احتمالی ورود هزاران متر مکعب آب به متروی تهران نداده است.

او حرکت گروه های شهری و تیم های اجرایی این شهرداری را پس از سیلاب «جهادی» خوانده و اشاره داشته که «اگر این حرکت جهادی رخ نمی داد مردم با مشکلات جدی روبرو می شدند.»

گفتی است با توجه به نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری در ایران برخی گروه ها با معرفی محمد باقر قالی باف و تبلیغ فعالیت های او عرصه های رسانه ای را مجدد آماده می کنند.

هادی ایازی سخن گوی شهرداری تهران در همین خصوص با اشاره به این که «برخی مسوولان در همان ساعات اولیه تلفن های خود را خاموش کرده اند و پس از آن سعی در تخریب چهره مدیریت شهر تهران داشته اند»، ادامه داد: «متاسفانه برخی افراد در ساعت اولیه بحران، تلفن‌های خود را خاموش کردند و در ساعات بعدی به جای حضور در صحنه، حضور رسانه ای به منظور تشویش اذهان عمومی و تخریب عمل کرد مدیریت شهری داشتند و از خسارات هزاران میلیاردی سخن به میان آورند، سخنانی عجیب که مایه خرسندی رسانه های بیگانه هم شد.»

بیشتر بخوانید:

«برخی مدیران شهرداری تهران باید از سمت خود استعفا دهند»

————————————

«روز پنج‌شنبه سه اعدام در ایران»

خبر / رادیو کوچه

 بنابر گزارش ها از داخل ایران روز پنج شنبه سی و یکم فروردین ماه سه نفر در شهرستان های شاهرود و مرودشت اعدام شده اند.

دو نفر از اعدام شده گان به اتهام اعمال منافی عفت در شهرستان شاهرود و یک نفر دیگر نیز در شهرستان مرو دشت به اتهام انجام عمل شنیع به دار آویخته شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان سمنان «غ-د» و «ج-ک» پس از ۹۹ ضربه شلاق در حضور مردم به دار آویخته شده اند و هم چنین با اعلام دادستان شهرستان مرودشت «ج-م» به دلیل رفتار های شنیع که یکی از اراذل و اوباش این شهرستان نیز بوده، اعدام شده است.

این رای ها پس از تنفیذ از سوی قوه قضاییه ابلاغ و اجرا شده است.

یکی از مواردی که همواره در خصوص آن به جمهوری اسلامی اشاره می شود موضوع اعدام ها  در این کشور است. بر اساس رویه قضایی در ایران مجازاتی به عنوان اعدام وجود ندارد و به دار آویختن از مصادیق اجرای حدود اسلامی است.

ایران پس از چین دومین کشور در تعداد افراد اعدام شده به حساب می آید.

————————————

«سازمان ملل: اوضاع سوریه متزلزل است»

خبر / رادیو کوچه

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد در حالی که بر سر اوضاع سوریه با دولت این کشور در مورد نحوه فعالیت ناظران صلح به توافق رسیده‌اند، اوضا این کشور را به شدت متزلزل خوانده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، اظهارنظر بان‌کی‌مون در حالی صورت گرفته که سازمان ملل و دولت سوریه امروز بر سر نحوه فعالیت ناظران صلح به توافق رسیدند.

آقای بان گفت به رغم آتش بس ظاهری، شواهد «نگران کننده‌ای» از ادامه خشونت‌ها در سوریه وجود دارد.

دبیرکل سازمان ملل بر مسوولیت دولت سوریه برای ارایه «دست‌رسی بدون محدود» به ناظران و استفاده آنها از هلیکوپتر تاکید کرده است.

پیشتر، دبیرکل سازمان ملل از کوتاهی ارتش سوریه در اجرای کامل طرح صلح این سازمان سخن گفته بود.

بیشتر بخوانید:

«بشار اسد آخرین فرصت را از دست ندهد»

————————————

«درخواست ایران برای از سرگیری مذاکره هسته‌ای با آژانس»

خبر / رادیوکوچه

روز پنج‌شنبه 19 آپریل، به نقل از دیپلمات‌های غربی گزارش داده که ایران، طی نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، برای از سرگیری گفت‌وگوها با آژانس اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در این نامه که تسلیم آژانس شده، اشار‌ه‌ای به پادگان پارچین نشده است. پیش از این مسوول‌های جمهوری اسلامی از بازدید مامورهای آژانس از سایت پاچین جلوگیری کرده بودند.

یک دیپلمات ساکن وین به رویترز گفته است که علی‌اصغر سلطانیه، سفیر ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این نامه را  روز سه‌شنبه به مقام‌های بلندپایه آژانس تحویل داد که گفته می‌شود در آن «برای ازسرگیری گفت‌وگوها اعلام آمادگی» شده است.

بیشتر بخوانید:

«هیچ‌ ضمانتی مبنی بر عدم حمله به ایران ندادیم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,