Saturday, 18 July 2015
19 January 2021
در ادامه واکنش‌ها به حوادث روز عاشورا از سوی وزارت اطلاعات ایران صورت گرفت

«فراخوان برای خبرچینی علیه مخالفان»

2010 January 01

در ادامه واکنش‌ها به حوادث روز عاشورا در ایران، وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای هشدار داده است که در صورت تداوم حوادثی مشابه روز عاشورا، با معترضان و مخالفان حکومت بدون هیچ مماشاتی برخورد قانونی خواهدکرد.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات که ایسنا منتشر کرده است، ضمن نسبت‌دادن مخالفان حکومت به بیگانگان و گروهک‌های ضدانقلاب، با آن‌ها اتمام‌حجت کرده و از آن‌ها خواسته‌است تا در فرصت محدود باقی‌مانده راه خود را از آن‌ها جدا سازند.

20100101-news-vezarateetelaat

در این اطلاعیه هم‌چنین آمده‌است: «با توجه به اطلاعات موثقی که از ارتباطات برخی از فتنه‌گران با بیگانگان و گروهک‌های ضد انقلاب دارد، مجددن و به عنوان اتمام حجت، هشدار می‌دهد تا فریب‌خوردگان بیش از این بازیچه دست بیگانگان که به دنبال سلطه مجدد بر کشور هستند و مردم شریف ایران خاطرات تلخی از آن‌ها دارند، نشده و در فرصت محدود باقیمانده راه خود را از آن‌ها جدا کنند درغیر این صورت بدون هیچ‌گونه مماشاتی، برخورد قانونی با ‌آنان صورت خواهدگرفت.

در پایان این اطلاعیه نیز از مردم خواسته شده‌است هرگونه اطلاعات و مستندات اعم از فیلم و عکس از فتنه‌انگیزان و آشوب‌گران حوادث اخیر را به ستاد خبری وزارت اطلاعات ارایه نمایند

در پایان این اطلاعیه نیز از مردم خواسته شده‌است هرگونه اطلاعات و مستندات اعم از فیلم و عکس از فتنه‌انگیزان و آشوب‌گران حوادث اخیر را به ستاد خبری وزارت اطلاعات ارایه نمایند.

از سوی دیگر روز گذشته نیز جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران از ارسال پرونده ۳۰۰ تن از دستگیرشدگان روز عاشورا به قوه قضاییه خبر داد و گفت که دستگیری‌ها ادامه خواهد یافت.

سرتیپ احمدرضا رادان، گفته است که نیروی انتظامی محل اختفای تعدادی از اغتشاش‌گران را شناسایی کرده و به زودی آن‌ها را دستگیر خواهد کرد.

هم‌چنین معاون اول رئیس قوه‌قضاییه ایران نیز با تاکید بر تصمیم قوه قضاییه در برخورد سریع با اغتشاش‌گران گفته است که در دادسرا قرار بازداشت به عنوان شدیدترین قرار برای آن‌ها صادر شده و در این بین قرار وثیقه و کفالت به هیچ وجه صادر نخواهد شد.

وی درباره اتهام دستگیرشدگان روز عاشورا گفته‌است: «از نظر عنوان جرم، حداقل، ایجاد اخلال و ناامنی و حداکثر عنوان محاربه خواهدبود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,