Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
معاون سیاسی-امنیتی استان‌دار مازندران:

«شهروندان افغانستان باید تا تیر ماه مازندران را ترک کنند»

2012 April 24

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، روز دوشنبه، 23 آوریل، یکی از معاونان استان‌دار مازندران اعلام کرده است که تیر ماه امسال، آخرین فرصت شهروندان افغانستان برای خروج از استان مازندران است.

به گزارش ایرنا‌، هادی ابراهیمی، معاون سیاسی-امنیتی استان‌دار مازندران گفته که از تیر ماه امسال، سکونت و تردد اتباع افغانستان در مازندران ممنوع است و از این تاریخ، تمام مدارک اقامتی و هویتی این افراد بی‌اعتبار می‌شود.

او همچنین هرگونه خدمات‌رسانی به این افراد را جرم خوانده و گفته است که با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

او گفت که در سال گذشته، بیش از سه هزار و ۴۰ نفر از اتباع افغانستان در استان مازندران بازداشت و به کشورشان انتقال داده شده‌اند.

معاون استان‌دار مازندران اضافه کرد که ممنوعیت حضور اتباع افغانستان در این استان، طبق مصوبه وزارت کشور اعمال می‌شود و حضور اتباع افغانستان در ۱۰ شهر ساحلی مازندران از سال ۱۳۸۶ ممنوع بوده است.

پیش از این، بهمن خواجوند، بخش‌دار مرکزی نوشهر، گزارش داده بود که حضور اتباع افغانستان غیرمجاز در بخش مرکزی این شهرستان ممنوع است.

محمد تهوری، مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور، روز بیستم فروردین ماه امسال اعلام کرد که «پس از خرداد (امسال) اتباع فاقد مجوزهای اقامتی، تبعه خارجی غیرمجاز تلقی می‌شوند و در صورتی که ایران را ترک نکرده باشند، بازداشت و اخراج خواهند شد.»

او هم‌چنین گفت که پس از خرداد ۱۳۹۱ اتباع خارجی که به صورت مجاز مقیم ایران هستند و کارت پناهندگی جمعی، یا گذرنامه دارند، می‌توانند «در حوزه استان تعیین‌شده، اقامت کنند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,