Saturday, 18 July 2015
26 January 2021
در پی برگزاری تجمع سکوت دانشجویان دانشگاه آزاد

«بازداشت ۲۱۰ تن ازدانشجویان دانشگاه آزاد مشهد»

2010 January 01

رادیو کوچه

در پی برگزاری تجمع سکوت بیش از سه‌هزار دانشجوی دانشگاه آزاد مشهد در روز پنجشنبه دهم دی در اعتراض به حمله خونین چهارشنبه به این دانشگاه، بیش از 180 دانشجوی معترض این دانشگاه بازداشت شدند.

به گزارش جرس، تعدادکل دانشجویان بازداشتی این دانشگاه با احتساب بازداشت‌شدگان روز چهارشنبه به 210 تن رسیده‌است.

در این تجمع سکوت که با حضور بیش از سه هزار دانشجو این دانشگاه از ساعت 11:30 تا 4 بعد از ظهر روز گذشته، برگزار شد دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد نسبت به حمله وحشیانه به این دانشگاه در روز چهارشنبه معترض بودند و خواستار آزادی دانشجویان بازداشتی این دانشگاه از روز گذشته بودند.

بنا به این گزارش، در حالی که دانشگاه آزاد مشهد از ساعات ابتدایی صبح توسط نیروهای انتظامی ، امنیتی و نیروهای موسوم به انصار محاصره شده‌بود، نمایندگانی از شورای تامین شهر مشهد میان دانشجویان حاضر شدند و از دانشجویان خواستند که به تجمعشان پایان دهند تا دانشجویان بازداشتی روز گذشته آزاد شوند، ولی دانشجویان متحصن این دانشگاه این درخواست را رد کردند و پایان تجمع را منوط به آزادی دوستانشان کردند.

فیلم مربوط به تجمع سکوت در روز پنج شنبه را  از اینجا ببینید

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKKQabpekyc[/youtube]

دانشجویان ساعت چهار که تعدادشان به بیش از چهار هزار نفر می‌رسید اعلام کردند که روز شنبه نیز در اعتراض به بازداشت دوستانشان و جهت مشخص شدن وضعیت دانشجویان زخمی، به خصوص دو دانشجویی که شایعه کشته شدنشان، قوت یافته‌است، به تجمعاتشان ادامه خواهند داد.

پس از خروج دانشجویان از دانشگاه مجددن نیروهای یگان ویژه و لباس شخصی به دانشجویان حمله کردند و حدود 200 دانشجو را بازداشت کردند.

گفته می‌شود سیدصدرا میردامادی (از بستگان نزدیک آیت‌اله خامنه‌ای) و همه اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی این دانشگاه نیز در میان بازداشت‌شدگان هستند.

سید صدرا میردامادی از دانشجویان بازداشتی دانشگاه آزاد و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی این دانشگاه ، از بستگان نزدیک آیت الله علی خامنه ای است.

بنا به‌ این گزارش، دانشجویان بازداشتی به بازداشتگاه‌های پلیس امنیت واقع در خیابان رضا، کوی پلیس واقع در رضاشهر و بازداشت‌گاه مبارزه با مفاسد شهر مشهد منتقل شده‌اند.

خانواده دانشجویان بازداشتی مشهد از ساعات ابتدایی شب گذشته در مقابل پلیس امنیت تجمع کرده‌اند و خواستار آزادی فرزندانشان شدند.

فیلم مربوط به حمله روز چهارشنبه را از اینجا ببینید

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qty7WVxnegg[/youtube]

این در حالی است که عصر روز گذشته صدها تن از دانشجویان دانشگاه‌های فردوسی و غیرانتفاعی سجاد مشهد در اعتراض به حمله خونین به دانشگاه آزاد تحصن کرده و  اعلام کرده‌اند تا آزادی همه دانشجویان معترض دانشگاه آزاد و مشخص‌شدن وضعیت دانشجویان زخمی این دانشگاه به تجمعاتشان ادامه خواهند داد. دانشجویان دانشگاه‌های مشهد نیز اعلام کرده‌اند که روز شنبه در تمام دانشگاه‌های شهر مشهد تحصن خواهند کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,