Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب در وزارت کشور ایران:

«درخواستی برای راه‌پیمایی روز کارگر ارایه نشده است»

2012 April 28

خبر / رادیو کوچه

علارغم درخواست جمعی از کارگران ایرانی جهت برگزاری راه‌پیمایی در روز کارگر، دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در وزارت کشور جمهوری اسلامی، روز شنبه، 28 آوریل، اظهار داشت که درخواستی از خانه کارگر برای راه‌پیمایی روز یازدهم اردی‌بهشت دریافت نکرده است.

به گزارش مهر، محمود عباس‌زاده گفته است که در صورت درخواست خانه کارگر برای راه‌پیمایی روز کارگر، کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

با این حال، او اضافه کرده است که «هنوز هیچ درخواستی به این کمیسیون فرستاده نشده است.»

پیش از این و به دنبال انتقاد فعالان و تشکل‌های کارگری از صادر نشدن مجوز راه‌پیمایی روز جهانی کارگر، محمد نجار، وزیر کشور جمهوری اسلامی، از خانه کارگر خواسته بود تا برای برگزاری این راه‌پیمایی به وزارت کشور درخواست بدهد.

علی دهقان‌کیا، عضو هیت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، روز پنج‌شنبه ۲۴ فروردین، گفته بود که بعد از دوران ریاست‌جمهوری محمد خاتمی، کارگران به سختی مجوز قانونی برگزاری تجمع گرفته‌اند.

برخی فعالان کارگری و کارگران در ایران در سال 91 از وضعیت کار و حقوق خود ناراضی بوده و این امر هم‌زمان با اخراج چندین هزار نفر از کارگران از واحد‌های تولیدی بوده است.

اول ماه مه در بسیاری از کشورهای جهان روز کارگر نامیده می‌شود و اتحادیه‌های کارگری به مناسبت این روز راه‌پیمایی برگزار می‌کنند، مراسم روز جهانی کارگر در ایران به طور معمول، در روز یازدهم اردی‌بهشت برگزار می‌شود.

 بیشتر بخوانید:

«ارایه درخواست مجوز راه‌پیمایى روز کارگر»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,