Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
واکنش رییس مجلس به اظهارات احمدی‌نژاد:

«برخی در دولت می‌خواهند قانون را دور بزنند»

2012 April 30

خبر / رادیو کوچه

رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات روز یک‌شنبه، 29 آوریل، رییس جمهوری اسلامی درباره حق مجریان در اجرای تفسیر خود از قوانین اظهار داشت مشکل در تفسیر قانون نیست مشکل در اجراست، برخی بخش‌ها می‌خواهند قانون را دور بزنند.

به گزارش مهر، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، روز دوشنبه، 30 آوریل، در حاشیه نشست دومین مجمع عمومی آسیا- اقیانوسیه در خصوص اظهارات محمود احمدی‌نژاد مبنی بر این‌که نظارت به معنای تفسیر ناظر از قانون نیست و مجری براساس تفسیر خودش از قانون عمل می‌کند، گفت: «من فکر نمی‌کنم مشکل در تفسیر قانون باشد، قوانین شفاف است.»

وی افزود: «اگر ابهامی وجود داشته باشد باید از مجلس سوال و تصحیح شود.»

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: «گاهی برخی بخش‌ها می‌خواهند قانون را دور بزنند. مشکل ناظران مثل دیوان محاسبات این است که تخلف صورت گرفته بر سر تفسیر نیست.»

وی افزود: «زمانی که ردیف‌های بودجه در محل دیگری غیر از محل قانونی‌اش هزینه می‌شود دیوان محاسبات موظف است تخلف را گزارش دهد.»

لاریجانی تصریح کرد: «در مورد هدف‌مندی یارانه‌ها در قانون قید شده بود جز از طریق تعدیل قیمت حامل‌های انرژی از هیچ منبع دیگری نباید وجهی اخذ شود، دراین قسمت قانون صریح و شفاف است و تفسیری هم ندارد.»

رییس مجلس تاکید کرد: «بنابراین اگر از جای دیگری اخذ شود تخلف است و دیوان محاسبات باید گزارش دهد. فکر نمی‌کنم مشکل بر سر تفسیر قانون باشد. مشکل اجرای قانون است.»

این در حالی است که روز دوشنبه نیز مجدد محمود احمدی‌نژاد در یک بخش‌نامه مکاتبات مجلس شورای اسلامی با دست‌گاه‌های اجرایی در خصوص لغو برخی مصوبات مربوط به دولت و مراجع و مقامات دولتی را خلاف قانون اساسی و فاقد وجاهت حقوقی دانست.

بیشتر بخوانید:

«‌غیرقانونی بودن لغو مصوبات مقامات دولتی از سوی مجلس»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,