Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
تقی رحمانی:

«وضعیت جسمی نرگس محمدی نگران‌کننده است»

2012 May 08

خبر / رادیو کوچه

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، فعال حقوق بشر که در ایران در زندان به سر می‌برد، می‌گوید که همسرش در تماس تلفنی با خانواده‌اش از بازگشت بیماری عصبی و فلج عضلانی‌اش خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، آقای رحمانی اظهار داشت که خانم محمدی در تماسی با خانه پس از گفت‌و‌گو با فرزندانش با مادر آقای رحمانی صحبت کرده و گفته است که شام‌گاه یک‌شنبه، 17 اردی‌بهشت، «چندین بار حالش بهم خورده و به زمین افتاده است و یک بار نیز سرش با زمین برخورد کرده است.»

به گفته آقای رحمانی خانم محمدی که برای اجرای حکمش از حدود دو هفته پیش در زندان به سر می‌برد، مجدد تحت بازجویی قرار گرفته است.

آقای رحمانی که اکنون در خارج از ایران به سر می‌برد، گفت که خانم محمدی را برای زیر فشار قرار دادن او دوباره بازجویی کرده‌اند که به گفته او مصداق «گروگان‌گیری» است.

آقای رحمانی گفت که همسرش در جریان بازداشتش در سال ۱۳۸۹ دچار شوک عصبی شده بود که ماه‌ها طول کشید که مداوا شود و حالا به گفته او با بازداشت و بازجویی مجدد او، دوباره دچار این بیماری شده است.

دادگاه انقلاب، خانم محمدی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» و «اجماع و تبانی علیه امنیت ملی» در دادگاه تجدید نظر به ۶ سال زندان محکوم کرد.

نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و رییس هیت اجرایی شورای ملی صلح که به گفته اطرافیانش «وضعیت جسمی نگران‌کننده‌ای» دارد، روز شنبه، دوم اردی‌بهشت، توسط ماموران امنیتی در خانه پدری‌اش در زنجان بازداشت شد و به زندان اوین در تهران منتقل شد.

خانم محمدی در دادگاه بدوی به یازده سال زندان محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید:

«انتقال نرگس محمدی به بند زندانیان سیاسی زن در اوین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,