Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
كفاشيان:

«آخر شدن تیم‌ ملی ایران در تورنمنت قطر مهم نیست»

2010 January 04

رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: «نباید به کسب مقام چهارمی تیم ملی در تورنمنت چهار جانبه قطر توجه کنیم.‌»

علی کفاشیان در گفتگو با فارس، با اشاره به برتری یک بر صفر ایران برابر کره شمالی در مسابقات چهارجانبه قطر اظهار داشت: «بازی خوبی انجام دادیم و بازیکنان نشان دادند می‌توانند مقابل تیم‌های بزرگ نتایج خوبی کسب کنند.»

وی ادامه داد: «در بازی اول مقابل قطر خوب بازی کردیم و حتی می‌توانستیم میزبان مسابقات را شکست دهیم که با بدشانسی این اتفاق نیفتاد. در دیدار دوم مقابل <مالی> کل سیستم تغییر پیدا کرد و در بازی سوم مقابل کره شمالی که با ترکیب اصلی به میدان رفتیم، بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم. در مجموع روند خوبی در این رقابت‌ها طی شد و این روند می‌تواند برای تیم ملی ایران در آینده مثمرثمر باشد.»

کفاشیان در پاسخ به این سوال که <آیا مقام چهارمی در شان فوتبال ایران بود یا خیر؟ گفت: «در این رقابت‌ها به جدول رده‌بندی نگاه نکردیم و قصدمان این بود که تیم ملی را با ترکیب‌های مختلف محک بزنیم. در این تورنمنت هدف‌‌ محک زدن تیم ملی بود و می‌خواستیم کادر فنی ترکیب‌های مختلفی از بازیکنان را در میدان آزمایش کند و بیشتر آنها را بشناسد. البته اگر قهرمان می‌شدیم بهتر بود، اما هدف‌ سود بردن تیم ملی از شرایطی بود که برایشان ایجاد کردیم. بنابراین نباید به مقام چهارمی ایران در تورنمنت قطر تمرکز کنیم.»

20090104-news-varzesh1K

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: «مهم پیروزی در مسابقات مهمی همچون جام‌ ملت‌ها و جام جهانی است. با حضور در مسابقاتی نظیر تورنمنت قطر تجربه‌مان بیشتر می‌شود و این مورد به ما کمک خواهد کرد که در دیدارهای اصلی نتایج مطلوب‌تری کسب شود.»

وی افزود: «به نظر من این دیدارها برای تیم ملی بسیار مفید بود، زیرا ترکیبی از تیم‌های مختلف در این رقابت‌ها حضور داشتند و حضور ما نیز اتفاق خوبی قلمداد می‌شود. اگر تیم‌های ضعیف را شکست دهیم فایده‌ای ندارد، چون بازیکنان تیم ملی باید مقابل تیم‌های قدرتمند آبدیده شوند و در این دیدارهاست که نقاط ضعف‌ شناخته و صاحب اعتماد به نفس بیشتری می‌شوند.»

کفاشیان یادآور شد: «در این تورنمنت از لژیونرهای کلیدی خود استفاده نکردیم. با این حال بازیکنان داخلی نشان دادند که می‌توانند در رقابت‌های مهم جای بازیکنان باتجربه را پر کنند. اگر آنها تمرکز و تلاش بیشتری کنند می‌توانند همه کار انجام دهند. حتی جای بهتر شدن هم داریم و من همیشه اعتقاد داشتم که نسبت به عربستان و کره شمالی بهتر فوتبال بازی می‌کنیم.»

وی در مورد قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: «تیم‌های دیگر هم کار کرده‌اند و با برنامه وارد مسابقات می‌شوند. باید شرایطی را به وجود بیاوریم تا با تلاش تک‌تک افراد از این جریان عقب نمانیم. کفاشیان در مورد دیدار روز چهارشنبه هفته جاری با سنگاپور تصریح کرد: باید این تیم را در خانه‌اش شکست دهیم تا در آینده کارمان به اما و اگر نکشد.»

وی در پاسخ به این سوال که <چه زمانی ایران می‌تواند میزبانی مسابقات بزرگ را برعهده بگیرد؟ خاطرنشان کرد: «درحال حاضر نامزد میزبانی مسابقات جوانان و نوجوانان آسیا هستیم، اما باید این واقعیت را قبول کرد که برای نامزدی مسابقات بزرگ‌تر شرایط سخت است و حمایت همه‌جانبه تمام مسئولان را می‌طلبد.»

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: «باید کمی هم خرج کرد. شما به قطر نگاه نکنید. آنها با یک درآمد نفتی مانند ایران، فقط 500 هزار نفر جمعیت دارند و ما نباید هیچ‌گاه خودمان را با آنها مقایسه کنیم. در این مورد امیدوارم از هر جهت حمایت شویم و بتوانیم به میزبانی‌های بزرگی برسیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۱ Comment


  1. کیارش
    1

    نه اسم و عزت ایران مهم نیست، فقط تو مهمی…