Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
غلامعلی حداد عادل:

«مرتضوی استعفای خود را مشروط به موافقت رییس جمهوری نکرد»

2012 May 16

خبر / رادیو کوچه

غلامعلی حداد‌عادل، رییس کمیسون فرهنگی مجلس هشتم روز سه‌شنبه، 15 مه، اظهار داشت که سعید مرتضوی به وی قول داده که از سمت مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی استعفا کند و این اقدام را مشروط به موافقت وزیر کار و رییس جمهوری نکرده است.

آقای حداد عادل در واکنش به اظهارات آقای مرتضوی که گفته بود «قول شرف» نداده است که از سمت خود استعفا می‌دهد، اظهار داشت: «بدیهی است که هر قولی قول شرف است، چه کلمه شرف به دنبال قول بیاید و چه نیاید.»

سعید مرتضوی تصریح کرده بود که بر خلاف سخنان چندی پیش احمد توکلی نماینده تهران در مجلس، هرگز نگفته است «قول شرف» می‌دهد که از ریاست مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی استعفا بدهد.

احمد توکلی نماینده مجلس نیز پیش‌تر اعلام کرده بود که سعید مرتضوی در گفت‌وگو با غلامعلی حداد‌عادل متن استعفای خود از سازمان تامین اجتماعی را نوشته و گفته قول شرف می‌دهد که دیگر به این سازمان برنگردد.

غلامعلی حداد عادل با تایید اظهارات آقای توکلی گفته است: «آقای مرتضوی با قبول استدلال‌های این‌جانب… قول دادند که به هر صورت استعفا کنند و در همان جلسه که آقای زاکانی [از نمایندگان تهران] هم در آن حضور داشتند، متن استعفای خود را نوشتند و به رؤیت بنده و آقای زاکانی رساندند.»

آقای توکلی در واکنش به تکذیب اخیر سعید مرتضوی، گفته است که از رسیدگی قضایی به شکایت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی استقبال می‌کند.

وی افزوده است: «وقتی در استیضاحی که انجام خواهیم داد اسناد علیه او را افشا کردیم، معلوم خواهد شد چه کسی دروغ‌گو است.»

در پی انتصاب آقای مرتضوی به سمت مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی در اواخر سال گذشته شمسی، در فروردین ماه سال جاری، گروهی از نمایندگان معترض به این انتصاب طرحی را برای استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی امضا کردند.

بیشتر بخوانید:

«شکایت مرتضوی از نماینده مجلس شورای اسلامی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,