Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
علی مطهری٬ نماینده منتقد دولت:

«اسامی افرادی را که در انتخابات دخالت کردند اعلام می‌کنم»

2012 May 22

خبر / رادیو کوچه

علی مطهری٬ نماینده منتقد دولت در مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه، 22 مه، به دفاع از گفته‌های دو روز پیش خود تاکید کرده که «سپاه در انتخابات مجلس از برخی از کاندیدای مورد نظر خود حمایت کرد و تمام قد وارد شد.»

به گزارش ایسنا، این نماینده مجلس اظهار کرده است: «بسیاری از فرماندهان سپاه نیز حرف من را قبول دارند برخی از افراد در سپاه هستند که این کار را کردند.»

وی هم‌چنین هشدار داده است: «حرفم این نبود که سپاه آمد و احیانن نتیجه صندوق‌ها را تغییر داد. حرفم این است که سپاه اساسن نباید وارد این گونه موضوعات شود که با آن توصیه امام نیز منافات دارد‌.»

مطهری تاکید کرد: «بسیاری از فرماندهان سپاه نیز حرف من را قبول دارند برخی از افراد در سپاه هستند که این کار را کردند. نظرم به همه فرماندهان سپاه نبود تنها برخی از آن‌ها که اگر اصرار کنند و به این روششان ادامه دهند اسم آن‌ها را خواهم آورد. هم‌چنین اطلاع دقیق دارم که برخی مقامات عالی رتبه نیز از این رفتار سپاه در انتخابات اخیر راضی نبوده‌‌اند.»

نماینده‌ مردم تهران در مجلس افزود: «ما نباید برای هیچ نهادی در کشور بی‌جهت قداست قائل باشیم.»

هم‌چنین مصطفی کواکبیان دیگر نماینده مجلس نیز با تایید تلویحی اظهارات مطهری گفته است اسنادی از دخالت سپاه در حوزه انتخابیه خود دارد که در صورت لزوم ارایه خواهد کرد.

کواکبیان افزوده که «بسیار خوشحالم که مسوولان سپاه هر‌گونه دخالت را تذکیب کرده‌اند، البته پیشنهاد می‌کنم اگر خواستند به این موضوع رسیدگی کنند، هیتی را برای این موضوع تعیین کنند. مخصوصن به حوزه انتخابیه این‌جانب رسیدگی کنند تا بنده هم مستنداتی را در اختیارشان قرار دهم.»

این در حالی است که به جز مقام‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، الیاس نادران٬ محمدحسن ابوترابی‌فرد٬ حمید رسایی و محمود احمدی‌بیغش چهار نماینده اصول‌گرا نیز، در صحن علنی مجلس در پی انتقاد‌های مطهری به سپاه خواستار برخورد قضایی با وی شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«احتمال شکایت سپاه از مطهری، نماینده مجلس»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,