Saturday, 18 July 2015
28 September 2023
با تشدید بیماری در اثر ضربه در زندان

«عدم توجه به نیاز فوری درمانی نرگس محمدی»

2012 June 19

خبر / رادیو کوچه

در حالی که نرگس محمدی عضو کانون مدافعان حقوق بشر باید بر اساس حکم صادر شده محکومیت خود را در زندان «اوین» بگذراند به گفته «تقی رحمانی» همسر خانم محمدی، وی به بدترین شکل ممکن بدون تفکیک جرم در بند عمومی زنان زندان زنجان در شرایط بد روحی و جسمی نگه داری می شود.

به اشاره آقای رحمانی در گفت و گو با رادیو کوچه،‌ به دلیل شرایط بد بند عمومی زنان زندان زنجان در برخی موارد در حین مشاجره ها و درگیری ها وی به دلیل وخامت حال و فشار های عصبی توسط ماموران از بند خارج می شود. خانم محمدی به دلیل بیماری شدید جسمی و هم چنین گرفته گی عضلات به دلیل فشار های عصبی در این زندان از شرایط مناسبی برخوردار نیست.

به گفته آقای رحمانی این نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر به دلیل زمین خورده گی روز چهار شنبه در حمام زندان از شرایط بد جسمی رنج می برد و در حال حاضر بخشی از صورت اش کبود شده و بخشی از بدنش نیز از گرفته گی شدید عضلات رنج می برد. به حدی که روز بعد خانم محمدی به بیمارستان اعزام شده،‌ اما علی رغم اعزام به بیمارستان و تاکید پزشکان برای بستری شدن و درمان مشکلات جسمی، وی روز پنج شنبه به زندان باز گردانده شده است. آقای رحمانی تاکید می کند: «بندی که خانم محمدی در آن زندانی است دارای تفکیک جرم نیست و هر روز در این بند خشونت و نزاع رخ می دهد.»

لازم به اشاره است نرگس محمدی از سوی دادگاه انقلاب به دلیل فعالیت در کانون به شش سال زندان در محل «زندان اوین» محکوم شده که اینک در حال سپری کردن دوران محکومیت خود می باشد.


بیشتر بخوانید:

«وضعیت وخیم جسمی نرگس محمدی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    در کشوری که از یک زن می هراسند نه اینکه زن را ذلیل کرده اند. نه منظور صدای این زنان است دولت به این نتیجه رسیده است که زنان شجاع ایرانی به مانند مردان از حقوق برابر بر خوردارند و هیچ کس و هیچ دولتی نمی تواند حقوق آنان را نقض کند. رژِیم جمهوری اسلامی در واقعه با این قبیل کارها نشان می دهد که به معنای واقعی بزدلی بیش نیست.