Saturday, 18 July 2015
20 January 2021
رییس مجلس شورای اسلامی:

«افراد را به‌خاطر تفاوت رای مخالف ومنافق نخوانیم»

2010 January 08

رادیو کوچه

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید به کوچکترین تفاوت رای افراد را مخالف و منافق بخوانیم به تذکرات رهبر ایران  اشاره و تاکید کرد «خلاف استراتژی دشمن باید در داخل همه تلاش کنند فضای وحدت‌بخش را ایجاد کنند تا شرایط کار و تلاش و سرمایه‌گذاری و توسعه فراهم شود.»
به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی روز پنجشنبه در اجلاس فرماندهان نیروی انتظامی در قم تحت عنوان دوره بصیرت در اهمیت تقویت تفکر دینی و تحلیل سیاسی اجتماعی و اخلاق حرفه‌ای به عنوان سه رکن مهم طرح بصیرت سخن گفت.
وی تاکید کرد : «داشتن تحلیل سیاسی اجتماعی دقیق عامل دیگر مؤثر در بنیه دفاعی و امنیتی کشور است.»
لاریجانی ادامه داد: «همین‌جا لازم است به نکته‌ای اشاره کنم که این روزها می‌بینم  و تأسف می‌خورم و آن تخریب شخصیت آقای محسن رضایی است. آقای محسن رضایی یک مجاهد به تمام معنا بود و هشت سال در جنگ یک‌سره تلاش نمود، و از همه وجود در این راه مایه گذاشت.حال ممکن است با برخی نظرات سیاسی او مخالفت شود که طبیعی است هر کس در صحنه سیاسی وارد می‌شود مورد نقد قرار می‌گیرد ولی چرا شخصیت مجاهد او را و زحمات او را زیر سوال می‌برید، با بحث‌های غیر دقیق در دوره جنگ به خصوص مسایل پایان جنگ تمام زحمات این فرد فداکار را تخریب می‌کنید.»
وی افزود: «من مطمئن هستم اگر باز هم جنگی رخ دهد محسن رضایی همان سرباز گذشته است. اگر نقد نظریات سیاسی می‌کنید که برای جامعه هم لازم است، با رعایت سوابق افراد و با دید منصفانه انجام دهید. امروز جامعه احتیاج به تقویت همگرایی دارد نه تخریب آنان و ایجاد اختلاف.»
رئیس مجلس در پایان گفت : «از جانب دیگر باید توجه داشت بین مقولات سیاسی مخلوط‌سازی نشود به کوچکترین تفاوت رای افراد را مخالف و منافق نکنند، تذکر رهبر انقلاب در جذب حداکثری و دفع حداقلی و تذکر دیگر ایشان که به مجرد هر اختلاف نظری شعار منافق ندهید، این سیاست متین را نشان می‌دهد که به خلاف استراتژی دشمن باید در داخل همه تلاش کنند فضای وحدت‌بخش را ایجاد نمایند تا شرایط کار و تلاش و سرمایه‌گذاری و توسعه فراهم گردد. »

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,