Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
در پی اتهام تجاوز به یک دختر ایرانی در یزد،

«حمله به افغان‌های ساکن استان یزد»

2012 July 01

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، 1 ژوئیه، مقام‌های دولت افغانستان اعلام کردند که در پی کشته شدن یک شهروند ایرانی در استان یزد، خانه‌های مهاجران افغان در این استان هدف حمله قرار گرفته و شرایط زندگی برای آن‌ها سخت شده است.

به گزارش دویچه‌وله، این در حالی است که سفارت جمهوری اسلامی در افغانستان وقوع این حادثه در روزهای گذشته را تایید کرد. محمد دهقانی، سخن‌گوی سفارت جمهوری اسلامی در کابل گفت که دو مهاجر غیرقانونی افغان در شهر یزد به یک دختر هجده ساله ایرانی تجاوز کرده و سپس این دختر را به قتل رسانده‌اند.

او گفت مردم یزد از این موضوع خشمگین شدند و «واکنش عمومی نشان دادند».

دهقانی افزود: «جسد این دختر خانم هجده ساله در چاه خانه این دو نفر از اتباع افغان پیدا شده است و پلیس آن‌ها را دستگیر کرده است که طبیعتن براساس قانون و مقررات جمهوری اسلامی ایران برخورد خواهد شد».

وزارت خارجه افغانستان تایید می‌کند که در پی این حادثه، وضعیت زندگی افغان‌ها در استان یزد ناآرام شده است.

اما وزارت خارجه افغانستان می گوید هنوز مشخص نشده است که افراد متهم به تجاوز و قتل، شهروندان افغان هستند. فرامرز تمنا گفت: «انتظار داریم که قبل از این که مراحل حقوقی قضیه طی شود و هویت اصلی متهم و مجرم شناخته شود، مقام‌های ایران از هرگونه قضاوت زودهنگام در خصوص تعیین هویت این شخص که به افغانستان منتسب ساخته‌اند، خودداری کنند».

این حادثه در حالی در یزد روی داده که اقامت افغان‌ها در آن از سوی دولت جمهوری اسلامی ممنوع اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:

«خروج بیش از ۲۰۰ هزار تبعه افغانستان از ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,