Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
در آستانه آغاز به کار مجدد پارازیت

«حکم تعلیق کامبیز حسینی در صدای آمریکا»

2012 July 06

خبر / رادیو کوچه

در حالی که تهیه‌کننده‌گان برنامه پارازیت بر روی صفحه طرف‌داران خود اعلام کرده‌اند در ۲۷ مرداد اولین برنامه سری جدید پرطرف‌دارترین برنامه صدای آمریکا پخش خواهد شد. صبح روز پنج‌شنبه «کامبیز حسینی» مجری این برنامه هم‌کاری‌اش توسط بخش اداری این رسانه وزارت خارجه آمریکا برای مدتی به حالت «تعلیق» در آمده است.

این درست در شرایطی است که پس از طی دوران طولانی از قطع این برنامه بنا هست در مرداد ماه امسال مجدد «پارازیت» بر روی پخش قرار بگیرد. بنابر خبرهای رسیده علی‌رغم تعیین زمانی برای پخش، پس از استقرار تیم پارازیت در استودیو جدید صدای آمریکا در نیویورک و آماده‌سازی برنامه اول که از این استودیو پخش خواهد شد، آقای حسینی با احضار به واشینگتن حکم تعلیق فعالیت خود را دریافت کرده است.

پارازیت پرطرف‌دارترین برنامه در صدای آمریکا بود که با هم‌راهی کامبیز حسینی و سامان اربابی پیشتر تهیه می‌شد که درپی تنش بین این دو، تولید آن به حالت تعلیق در آمد. پس از آن با تشکیل دو گروه و تبدیل آن به دو برنامه موازی به نام‌های «پارازیت» و «پارازیط» در واقع این رسانه خود به رقابت با خود پرداخت که به‌دلیل عدم ادامه تنش‌ها، تولید «پارازیط» متوقف شد و گروهی متشکل از آقای اربابی و آرش سبحانی برنامه‌ای با عنوان «آنتن» را بر روی آنتن بردند.

اینک اگر چه خبرهایی از احتمال قطع برنامه «آنتن» نیز شنیده می‌شود اما بنا بود با توجه به حجم بالای مخاطبان پارازیت، این برنامه مجدد با اجرای کامبیز حسینی آغاز شود. به‌طور مشخص روشن نیست که این تعلیق منتهی به اخراج وی خواهد شد یا به صورت جریمه اداری است. پیشتر آقای حسینی متهم به توهین به هم‌کاران خود در تحریریه صدای آمریکا شده بود. گروهی از منتقد‌ها رخدادهای پیاپی در صدای آمریکا را ناشی از ضعف مدیریت آن قلمداد می‌کنند. در ماه‌های گذشته نیز جمشید چالنگی و محسن سازگارا نیز از صدای آمریکا اخراج شده بودند.

بیشتر بخوانید:

«جمشید چالنگی و چالش وصل در صدای آمریکا»

«مدیر موقت صدای آمریکا معرفی شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱۳ Comments


 1. mehran
  1

  درخصوص تعلیق جناب کامبیز حسینی آنچه که در نگاه نخست آدمی را به واکنش وا میدارد رفتار عجیبی است که نسبت به مجریان صدای امریکا این اواخر شاهد اون هستیم و زیاد پسندیده به نظر نمیرسد اما در خصوص جناب محسن سازگارا یقینا” حکم اخراج ایشون بسیار منطقی و میبایستی خیلی پیش از اینها اتفاق میافتاد چون به نظر بسیاری از دوستانی که برنامه های تفسیر خبر را دنبال میکردند گفتارها و رفتارهای این شخص نه تنها عادی نبود که بی ادبانه و به منظور تشویش اذهان بینندگان صدای امریکا بود و بنده به عنوان یکی از بینندگان پروپاقرص صدای امریکا و به ویژه برنامه تفسیر خبر از اخراج محسن سازگارا شدیدا” حمایت میکنم. با سپاس فراوان


 2. تپش
  2

  هر دم از این باغ ، بری می رسد
  تازه تر از تازه تری می رسد


 3. Raha
  3

  رادیو کوچه خبرهای مربوط به صدای آمریکا رو بدون ذکر منبع و به صورت شایعه منتشر میکنه و خب طبیعتا” این نحوه’ پخش خبر نه حرفه ایست و نه اخلاقی.
  به عنوان بیننده’ بسیار قدیمی صدای آمریکا فکر می کنم اخراج آقای چالنگی با توجه به عدم مهارت ایشون در گویندگی و رفتار غیر حرفه ای، ابله تصور کردن بینندگان و توضیحات غیر ضروری، تصمیمی بسیار بجا بود. ضمن اینکه آقای سازگارا در استخدام صدای آمریکا نبودند که اخراج بشن! ایشون یک مهمان ثابت بودند که به علت عدم احترام به ضوابط در یک برنامه دعوت نشدند. یک سازمان حرفه ای مثل صدای آمریکا تابع ضوابطی است که افراد خو گرفته به محفل غیر رسمی و بی انضباط تلویزیون های خصوصی با اون بیگانه هستند.
  بعید میدونم که اینبار هم نظر من منتشر بشه چون متاسفانه رادیو کوچه کامنت ها رو به طور انتخابی منتشر میکنه که البته این در راستای حقوق یک رسانه هست.

  رادیو کوچه:
  با احترام به شما مخاطب محترم
  به طور مشخص و معمول بدون ذکر جمله هایی نظیر منتشر نخواهد شد و یا مواردی از این دست سیاست رادیو کوچه انتشار تمامی نظرها در مورد یک مطلب است. فقط مطلب هایی که توهین مستقیم به فرد یا افرادی دارد سعی می شود اصلاح شود. در کوچه کامنت منتشر نشده نیست مگر این که بنا را بر این بگذاریم که به دلیل های فنی به دست ادیتور روز نرسیده باشد.
  از همراهی شما با کوچه سپاس گذار هستیم.


 4. مهران
  4

  فعلا صدای امریکا تبدیل شده به لابی هموطنان بهایی ولی به نظر می رسد اتفاقی که افتاده ریشه در شیطنت آرش سبحانی و سامان اربابی داشته باشد اما در نهایت باید به حال مدیرییت همچین رسانه ای گریست


 5. تپش
  5

  برای صد ها هزار ایرانی ( اگر میلیون ها اغراق باشد )؛ دنیای غرب و به ویژه آمریکا به خاطر قوه ی قضائیه ی مستقل و فساد اداری و دیوانی بسیار کم یک معیار و شاخص و بهشت محسوب می شود.جایی که قرار است عدالت ، آزادی، قدرت و ثروت برای همه در دسترس باشد. نکته ی بامزه این جاست که مشهورترین و محبوب ترین آدم های یک رسانه ی از قضا دولتی در آمریکا یکدفعه حذف می شوند بدون دلیل واضح . موضوع، فراتر از حذف این آدم هاست. مساله، شک به آن عدالت و آزادی ست که در مورد آمریکا گفته می شود


 6. تپش
  6

  اگر پشت پرده آقای ایکس با آقای ایگرگ توافق می کند که بنا به مصلحت است این ده نفر آدم یکدفعه اخراج شوند؛ پس فرق یک رسانه ی دولتی درایران با یک رسانه ی دولتی آمریکایی چیست؟


 7. hassan
  7

  امیدوارم این شبکه که مدعی آزادی بیان و اطلاعات آزاد است این حق را به کامبیز حسینی مجری توانمند پارازیت و میلیونها بیننده که از تماشای این برنامه لذت میبرند قائل شوند و عملا شاهد حضور لابیگری که ظاهرا از طریق دلارهای نفتی ساپورت میشوند نباشیم .


 8. سامان
  8

  آنچه به گفتگوهای صدای امریکا کمی اهمیت و جذابیت میداد حضور امثال سازگارا بود و رفتن او به هرچه بی اعتبارتر شدن صدای امریکا منجر میشود.


 9. LK
  9

  مگر سازگارا کارمند صدای آمریکا بود، تا اخراج شود؟
  سپاس گزارم (نه سپاس گذارم)


 10. اميد هميشه سبز
  10

  به نظر من صدای آمریکا باید به احترام هزاران بیننده ای که دارند به احترام آنها کهدر ایران هستند و به هزار زحمت و ترس و واهمه وسایل دریافت برنامه های ماهواره ای را تهیه می کنند و هر آن احتمال دستگیری آنها هست به احترام مردم علاقمند به این برنامه ها و به این افراد لااقل یک نظر خواهی علنی می گذاشت تا مشخص شود چند نفر با برکناری این آقایان و تعطیلی برنامه آنها موافق است.آن چیزی که پس از این چند سال برای من که یک بیننده ی پروپا قرص این شبکه بودم مشخص شده این است که نظر بینندگان در جایگاه پایینی قرار دادو ما خودمان را این مدت سرکار گذاشته بودیم.


 11. بهروز
  11

  چرا باید گفتارها و رفتارهای سازگارا که جمهوری اسلامی را نشانه گرفته بودند، باعٍث عصبانیت آقای مهران شده بود و چرا اخراج سازگارا از صدای آمریکا ایشان را اینقدر به وجد آورده است؟


 12. نیما
  12

  امیدوارم که این خبر صحت نداشته باشد. برنامه پارازیت با اجرای مجری توانمند -کامبیز حسینی- لحظه ای بود که می توانستیم غم هایمان را فراموش کنیم و به بیچارگی هایمان لبخند بزنیم.
  صدای آمریکادرچند ماهه اخیر با افت شدیدی مواجه شده است وتا حدودی بینندگان خود را ازدست داده است.
  پر بیننده ترین برنامه آن یعنی پارازیت حذف ودیگر برنامه پر مخاطب، برنامه تفسیر خبر، هم به سرنوشت آن دچار شده است.
  جالب است بدانید که حسین شریعتمداری امروز چقدر از خبر تعلیق کامبیز حسینی خوشحال و سرمست شده بود و بخشی ازکیهان خود را به آن اختصاص داده بود.
  امیدوارم صدای آمریکا از شاد کردن حسین شریعتمداری و دیگر دشمنان مردم ایران دست بردارد.

 13. 13

  کامبیز حسینی یکی از بهترین ها در صدای امریکا بود. نمیدانم چه حکمتیست که بد ترین ها در این شبکه ماندگار و بهترینها تصفیه میشوند. بی سواد هایی که نه واژه های فارسی را درست تلفظ میکنند و نه واژه های انگلیسی را, میمانند وانهایی که برای خودشان سبکی و شخصیتی دارند میروند. چرا از بی بی سی یاد نمیگیرند؟