Saturday, 18 July 2015
28 September 2023
با گذشت شش ماه از زمان دستگیری،

«تمدید قرار بازداشت سه ‌شهروند بهایی»

2012 July 16

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های حقوق بشری، پس از گذشت 6 ماه از بازداشت سه نفر از اعضای خانواده راسخی، شهروندان بهایی ساکن کرمان هم‌چنان قرار بازداشت آن‌ها بدون برگزاری دادگاه تمدید می‌شود.

به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، در تاریخ 16 دی ماه سال 90، ماموران وزارت اطلاعات هم‌راه با تجهیزات فیلم‌برداری به یکی از جلسات بهاییان با عنوان «جشن جوانان بهایی ایران» به منزل آقای راسخی وارد شدند و پس از تعطیل کردن جلسه به بازجویی از اعضای حاضر در جمع پرداخته و در نهایت پس از تفتیش کامل خانه و ضبط وسایل شخصی از جمله کامپیوتر، جزوات و کتب، سه نفر از اعضای این خانواده به نام‌های بختیار راسخی، فرحناز نعیمی (همسر بختیار راسخی) و فرین راسخی(دختر وی) را بازداشت و به ستاد خبری این شهر منتقل می‌کنند.

اتهامات این شهروندان بهایی «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع سازمان‌ها و گروه‌های مخالف نظام، جاسوسی به نفع اجانب، ترویج افکار ضاله بهایی، معاونت در ارتداد جمعی از مسلمانان و توهین به مقدسات اسلامی عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، در این مدت بختیار راسخی حدود 45 روز در سلول انفرادی و فرحناز نعیمی و فرین راسخی هریک 35 روز در بند قرنطینه زندان کرمان بوده‌اند. در تاریخ ۲۵ بهمن سال گذشته بانوان از قرنطینه به بند عمومی زندان کرمان و بختیار راسخی در اردی‌بهشت ماه سال جاری به بند عمومی منتقل شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,