Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
پس از چند سال تحقیق و آماده سازی،

«نمایش‌گاه دایناسورهای غول‌پیکر در کانادا»

2012 July 20

خبر/ رادیو کوچه

تابستان ۲۰۱۲، شهر تورنتوی کانادا و رویال اونتاریو میوزیوم، یا همان موزه سلطنتی اونتاریو، شاهد نمایش‌گاهی بزرگ از فسیل‌ها، بازسازی‌ها و گالری‌های مختلف از دایناسورها با ابعاد واقعی آن‌ها خواهد بود.

باستان‌شناسان پس از چهار سال کار و تحقیق روی این پروژه می‌گویند این نمایش‌گاه با همه آن چیزی که تاکنون از دایناسورها به نمایش درآمده، متفاوت خواهد بود.

از جمله نکات شاخص این نمایشگاه، بازسازی نمونه‌ای در ابعاد واقعی از «فوتالوگناکسوروس» Futalognkosaurus است که ۳۳ و نیم متر ارتفاع و به اندازه ۱۰ فیل وزن داشته است. البته این نمونه را در لابی نمایش‌گاه فقط توانسته‌اند جا بدهند.

هرچند پیش‌تر گفته می‌شد خاست‌گاه اصلی دایناسورها در شمال کره زمین بوده، اما در ۲۰ سال گذشته تحقیقات دیرینه شناسان در صحرای آفریقا، ماداگاسکار و نیز منطقه پاتاگونیا در آرژانتین نشان داده این گونه از حیات در نیم‌کره جنوبی زمین هم وجود داشته است.

این نمایش‌گاه به مدد فناوری‌نوین، نمونه‌های سه‌بعدی و اسکن شده از ابعاد واقعی استخوان‌ها و بقایای دایناسورها، هم‌چنین مدل‌های بازسازی شده به شکل دیجیتال و حتا فیلم‌های انیمیشن را در خود دارد. لازم به یادآوری است این نمایش‌گاه تا ماه مارس ۲۰۱۳ میلادی در این شهر دایر خواهد بود.

«نگاهی به روش سکس و نزدیکی‌کردن تی رکس و دیگر دایناسورها»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,