Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
با ادامه درگیری‌ها در دمشق،

«کشته شدن رییس اداره امنیت ملی سوریه»

2012 July 21

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 21 ژوییه، به دنبال پیش‌روی مخالفان دولت در بخش‌هایی از دمشق، پایتخت سوریه، نیروهای دولتی این کشور در تلاش برای در دست گرفتن دوباره کنترل این مناطق بوده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، نیروهای وفادار به بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، کنترل منطقه میدان در مرکز دمشق را در دست گرفته‌اند. با این حال، مخالفان مسلح دولت گفته‌اند که حمله‌هایشان در دیگر مناطق دمشق ادامه داشته است.

نیروهای دولتی هم‌چنین به حمله‌های خود به ابوکمال، اصلی‌ترین گذرگاه مرزی با عراق شدت داده‌اند. گزارش شده که این گذرگاه در کنترل مخالفان دولت سوریه بوده است.

هم‌زمان هزاران نفر از مردم سوریه برای گریز از خشونت‌ها در حال فرار به کشورهای همسایه بوده‌اند.

کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل متحد اعلام کرده است که پناه‌جویان سوری افزون بر لبنان، به کشورهای عراق، ترکیه و اردن پناه برده‌اند.

همزمان با شدت گرفتن درگیری‌ها در دمشق، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست روز گذشته به اتفاق آرا‌ ماموریت ناظران این سازمان در سوریه را برای دوره‌ای 30 روزه تمدید کردند. این در حالی است که قطع‌نامه این شورا علیه سوریه توسط چین و روسیه وتو شد.

در آخرین گزارش‌های نیز، هشام بختیار، رییس اداره امنیت ملی سوریه که در جریان انفجار در مرکز سازمان امنیت ملی این کشور در روز چهارشنبه زخمی شده بود در بیمارستان درگذشته است.

بیشتر بخوانید:

«سومین قطع‌نامه علیه سوریه وتو شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    q22LPH bamkncudjeki, [url=http://wxbogwfzvfrh.com/]wxbogwfzvfrh[/url], [link=http://gwuyxaduyfws.com/]gwuyxaduyfws[/link], http://nzdgtzcinupt.com/