Saturday, 18 July 2015
20 January 2021

«کشته شدن استاد دانشگاه تهران در انفجار بمب در تهران»

2010 January 12

رادیو کوچه

معاون پارلمانی وزیر کشور اعلام کرد: «صبح امروز سه شنبه در منطقه قیطریه تهران یکنفر بر اثر انفجار در نزدیک منزلش درگذشت.»

20100112-bomb-koocheh
مسعود محمدی معاون پارلمانی وزیر کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر، با بیان این مطلب اظهار داشت: «مسعود علی محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران  بوده که صبح امروز در نزدیک منزلش و حین سوار شدن به خودرو شخصی بر اثر انفجار موتور سیکلت مجاور آن درگذشت. وی هم‌چنین گفت که علت اصلی انفجار و انگیزه این حادثه توسط پلیس و نیروهای امنیتی در دست بررسی و پیگیری است.»

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی این انفجار در حوالی ساعت  8 صبح امروز روی داد و بر اثر آن مسعود علی محمدی استاد دانشگاه تهران جان باخت. گفته می‌شود این استاد ذرات بنیادی  به هنگام خروج از منزل در این حادثه که یک بمب جاسازی شده در موتورسیکلتی با کنترل از راه دور بوددر سن 50 سالگی کشته شد.

یکی از شاهدان عینی به خبرنگار رادیو کوچه چنین گفت: « به محض انفجار ماموران انتظامی در محل حاضر شدند و اقدام به بستن تمام راه‌های منتهی به محل حادثه کردند. پس از آن نیروهای انتظامی شروع به بازرسی اتومبیل‌ها و افراد حاضر در محل کردند که این بازرسی‌ها تا لحظه گزارش ادامه داشت. تاکنون هیچ خبری از دستگیری فرد یا افرادی در این رابطه گزارش نشده است»

ترورمسعود علی محمدی، هم‌چنان در هاله ای از ابهام باقی مانده است. خبرگزاری فارس  نوشت: طی اطلاعیه ای با امضای «تکاوران تندر – انجمن پادشاهی ایران» مسوولیت این ترور را بر  عهده گرفت؛ اما پس از چند ساعت اطلاعیه دیگری از سوی «انجمن پادشاهی ایران» و در سایتی دیگر آمد و  این خبر را تکذیب و مسوول ترور این استاد دانشگاه را سازمان اطلاعات ایران دانست و آن را «شبیه سازی» و «توطئه جدید سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی علیه تندر و انجمن پادشاهی ایران» دانست.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی نیز در واکنشی سریع به خبر مرگ این استاد دانشگاه «عوامل صهیونیستی و مزدوران آمریکا» را مسوول این «رخداد تروریستی» معرفی کرد و آن را به‌شدت محکوم کرد.

فیلمی از لحظات بعد از حادثه را از این‌جا ببینید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,