Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
مرخصی استعلاجی هاره هدایت، فعال دانش‌جویی،

«قطعیت در آزادی رامین پرچمی، فعال مدنی»

2012 July 30

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری‌اسلامی و برخی وبلاگ‌نویسان، روز شنبه، 28 ژوییه، خبر آزادی رامین پرچمی، هنرمند و فعال مدنی که به اتهام حضور در تظاهرات مردمی در 25 بهمن 89 بازداشت شده بود، منتشر شد.

به گزارش خبرنگاران سبز، رامین پرچمی که در تاریخ  28 اسفند 90 خبر آزادی‌اش به وی اطلاع داده شد برای انجام کارهای اداری‏اش به تهران سفر می‌کند و تا این لحظه از رسانه‌ای شدن آن جلوگیری کرده بود‌.

اما وی پس از حصول اطمینان از اتمام کارهای اداری روز شنبه، 28 ژوییه، این خبر را رسانه‏ای کرده است.

در همین حال، بهاره هدایت، فعال زنان و عضو شواری مرکزی و سخن‌گوی دفتر تحکیم وحدت صبح روز یک‌شنبه، 29 ژوییه، جهت درمان، به مرخصی سه روزه استعلاجی آمده است.

به گزارش کلمه، بهاره هدایت، صبح امروز برای درمان کلیه‌های خود، به مرخصی آمد.

این فعال دانش‌جویی که از فعالان جنبش زنان نیز به شمار می‌آید، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهاماتی چون فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه‌های بیگانه، توهین به رهبری، توهین به رییس جمهوری، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی، ورود غیرقانونی و تخریب درب دانش‌گاه امیرکبیر هنگام ورود مهدی کروبی به این دانش‌گاه، در مجموع به 9 سال و نیم زندان محکوم شد که سال گذشته به دلیل انتشار نامه‌ای از زندان خطاب به دانش‌جویان خارج از ایران، به مناسبت روز دانش‌جو، شش ماه دیگر نیز به این حکم اضافه شد.

بیشتر بخوانید:

 «رامین پرچمی، هنرمند زندانی، به مرخصی آمد»

 «جایزه حقوق‌بشری ادلستام برای هدایت، فعال دانش‌جویی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,