شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
28 October 2016
قاضی دادگاهی در نیویورک:

«ایران و القاعده محکوم به پرداخت غرامت به بازماندگان ۱۱ سپتامبر»

۱۳۹۱ مرداد ۱۱

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه، 31 ژوییه، به وقت آمریکا، قاضی دادگاهی در نیویورک مقام‌های جمهوری اسلامی و القاعده را به پرداخت 6 میلیارد دلار غرامت به بازماندگان حملات 11 سپتامبر محکوم کرده است.

به گزارش سایت عصر ایران، این قاضی آمریکایی در حکم صادر شده، ایران و القاعده را به پرداخت 6 میلیارد دلار جریمه به 110 بازمانده واقعه 11 سپتامبر از جمله خانواده قربانیان و کادر پرواز 175 که به برج جنوبی مرکز تجارت جهانی در نیویورک کوبیده شد، محکوم کرد.

11 سپتامبر سال 2001 دو برج دوقلوی سازمان تجارت جهانی در شهر نیویورک آمریکا هدف حمله قرار گرفتند. این حادثه به وسیله دو هواپیمای مسافربری صورت گرفت.

برخورد این دو هواپیما باعث فرو ریختن دو برج و کشته شدن بیش از سه هزار نفر شد.

قاضی آمریکایی در حکم خود با استناد به نتایج تحقیقات کمیته بررسی حادثه 11 سپتامبر در کنگره، ایران را متهم کرده است که در این حادثه نقش داشته است و رهبران جمهوری اسلامی از ماه می 2001 از حمله قریب‌الوقوع القاعده به اهدافی مهم در خاک آمریکا اطلاع داشته‌اند.

هم‌چنین دادگاه مدعی شده است که پس از حملات 11 سپتامبر ایران به فراری دادن تعدادی از اعضای ارشد القاعده از افغانستان و پناه دادن به آن‌ها در خاک خود کمک کرده است.

این در حالی است که جمهوری اسلامی تمامی این اتهامات را رد می‌کند.

لازم به ذکر است خانواده قربانیان حادثه 11 سپتامبر طبق حکم قاضی می‌توانند از دولت آمریکا بخواهند تا این مبلغ غرامت را از اموال و دارایی‌های بلوکه شده ایران در آمریکا پرداخت کنند.

 بیشتر بخوانید:

 «بی‌نتیجه ماندن نخستین دادگاه متهمان حملات ۱۱ سپتامبر»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    ….زیادی میخورن
    ملت ایران بیدار تر از این حرف هاست که بیاد به حرف این همجنس بازهای شیطان پرست مضحک پلید(آمریکاییهای پدرسگ منظور است) گوش بدهد. خر خودشان هستند.

    بجای این چرت و پرت ها و یاوه گویی ها بیان خسارتی را که طی ۸ سال جنگ تحمیلی به ایران وارد کرده اند را بدهند که اگر به دلار حساب کنیم از ۹۰۰ هزار تریلیون دلار هم تجاوز می کند.
    . برین گم شین انگلیسی های حرامزاده کثیف که حالا ساکن آمریکا هستین و فقط پالانشان عوض شده است شما همان متجاوزین به قاره آمریکا هستین که خودتان قاره آمریکا را بصورت نامشروع تصاحب کرده اید بومیان را قتل عام کردید و حالا دم از عدالت و حق و حقوقات بین المللی می زنید. خفه شین شیادهای شیطان صفت خر مذهب خوک صفت ).