Saturday, 18 July 2015
27 May 2023
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا

«اتهام دخالت آمریکا در ترور استاد دانشگاه مضحک و بی معنی است»

2010 January 13

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز سه‌شنبه در واکنش به اتهام جمهوری اسلامی مبنی بر دست داشتن آمریکا و اسراییل در «ترور» استاد دانشگاه تهران که صبح سه‌شنبه در قیطریه تهران اتفاق افتاد این اتهام را «مضحک و بی‌معنی» خواند.

به گزارش رادیو­فردا، وزارت خارجه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه در واکنشی سریع به خبر مرگ استاد دانشگاه تهران در اثر انفجار در منطقه قیطریه تهران «عوامل صهیونیستی و مزدوران آمریکا» را مسوول این «رخداد تروریستی» معرفی کرده و آن را به‌شدت محکوم کرده بود.

خبرگزاری فارس به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: «در تحقیقات اولیه علایمی از خباثت‌های مثلث رژیم صهیونیستی، آمریکا و عوامل اجیرشده آن در ایران در این رخداد تروریستی قابل رویت است.»

رامین­مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، اشاره نکرده است که چه نهادی مسوولیت این «تحقیقات اولیه» را بر عهده دارد و «علایم خباثت‌ها» چه هستند.

آقای مهمان‌پرست ضمن این که در گفته‌های خود این استاد دانشگاه را «اندیشمند هسته‌ای» خوانده هشدار داده است که «اقدامات تروریستی و حذف ظاهری دانشمندان اتمی کشورها مانع از فرایند علمی و تکنولوژی نمی‌شود.»

در همین حال خبرگزاری فارس در خبری دیگر گفت که انجمن پادشاهی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای مسئولیت «ترور» آقای علی‌محمدی را بر عهده گرفته است.

انجمن پادشاهی ایران در واکنش به این خبر در اطلاعیه‌ای این اقدام را تکذیب کرد و در مقابل «سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی» را مسوول «شبیه‌سازی» وب‌سایت خود و صدور اطلاعیه به نام این انجمن معرفی کرد.

همچنین دردانه فولادوند، مسوول بخش خبری این انجمن، در گفت‌وگو با رادیوفردا اعلام کرد که «انجمن مسئولیت این اقدام را بر عهده نمی‌گیرد.»

آقای علی‌محمدی که برخی خبرگزاری‌های ایران از او به عنوان دانشمند ارشد هسته‌ای نام برده‌اند، دانش‌آموخته دکترای فیزیک با گرایش ذرات بنیادی در دانشگاه صنعتی شریف بود و از سال ۱۳۷۴ در گروه فیزیک دانشگاه تهران، کوآنتوم مکانیک و الکترومغناطیس تدریس می‌کرد. وی همچنین عضو وابسته پژوهشکده دانش‌های بنیادی ایران بود.

نام این استاد دانشگاه تهران در «پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاهیان حامی میرحسین موسوی» در میان نام استادانی آمده است که دو روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری از نامزدی آقای موسوی برای مقام ریاست جمهوری ایران حمایت کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,