Saturday, 18 July 2015
24 September 2020
مهارت‌های زندگی/ شگفتی‌های خانه‌داری

«اندر معجزات کوکاکولا »

2012 August 10

سیمین/ رادیو کوچه

simin@koochehmail.com

   «کوکاکولا» از جمله نوشیدنی‌هایی است که با وجود آن که بارها از مضرات آن گفته شده اما هنوز سال‌هاست که یکی از نوشیدنی‌های محبوب در سراسر دنیاست!

اما این نوشیدنی که چندان هم سلامت نیست موارد استفاده‌ی دیگری نیز در زندگی روزمره می‌تواند داشته باشد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در این برنامه به چند مورد استفاده کوکاکولا در خانه اشاره می‌کنم:

 1. برای خانم‌های خانه‌دار پاک شدن قابلمه‌های ته‌گرفته همیشه یکی از معضلات خانه‌داری به شمار می‌رود. اما می‌توان با کمی کوکاکولا این مشکل را برطرف کرد. برای این کار مقداری از این نوشیدنی را در قابلمه ته گرفته ریخته و آن را بجوشانید. به این ترتیب لکه‌های قابلمه از بین رفته و خیال خانم خانه راحت می‌شود.
 2. شاید شما هم گاهی اوقات از دیدن عکس‌های قدیمی لذت ببرید و دلتان بخواهد که چند تا از عکس‌های قاب گرفته روی میزتان حالت قدیمی داشته باشند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن چند تا از این عکس‌ها این است که با یک برس روی یک عکس را به کوکاکولا آغشته کنید و سریع آن را خشک کنید. این کار عکس‌های سیاه و سفید را به یک نسخه آنتیک و قدیمی تبدیل می‌کند. البته به خاطر داشته باشید که عکس‌ها زیادتر نشوند هم‌چنین برای این کار ابتدا مطمئن باشید که نسخه دیگری از عکس‌ها را داشته باشید.
 3. یکی از دیگر موردهای استفاده از کوکاکولا این هست که زمانی که مویتان را رنگ کردید و رنگ آن خیلی پررنگ از کار در آمده می‌توانید با آغشته‌کردن موهایتان با این نوشیدنی این رنگ را روشن‌تر کنید و از غلظت آن بکاهید.
 4. یک خبر خوب هم برای کسانی که مجموعه‌های سکه و عتیقه دارند: می‌توان با نوشابه سکه‌های قدیمی و وسایل تزئینی را براق و ترو تازه کرد.
 5. یک توصیه دیگر هم برای خانم‌های خانه‌دار: برای از بین بردن جرم کتری می‌توان کمی نوشابه در آن ریخت و چند ساعتی گذاشت تا جرم آن کاملن از بین برود.
 6. یک مورد استفاده دیگر برای این نوشیدنی که شاید قبلن هم شنیده باشید این است که تنها یک قوطی کوکاکولا می‌تواند یک توالت را به خوبی تمیز کند. اسید موجود در این نوشیدنی تمامی جرم‌های این فضا را از بین می‌برد.
 7. کوکاکولا در آشپزی هم می‌تواند مفید واقع شود. با ترکیبی از کوکا و سس گوجه فرنگی (کچ آپ) به میزان برابر می‌توان یک سس خوش‌طعم برای کباب کردن تهیه کرد. گوشت قرمز یا مرغ را پیش از کباب کردن با این سس آغشته کنید! مطمئن باشید حاصل آب دهانتان را راه می‌اندازد!
 8. نوشابه ساده می‌تواند یک نرم‌کننده خوب برای موها باشد. می‌توانید نوشابه را روی موهایتان بریزید بعد موها را آب‌کشی و خشک کنید.
 9. پیچ و مهره‌های زنگ زده را هم می‌توان با چند ساعت قرار دادن در ظرفی حاوی کوکاکولا به حالت نخستین بازگرداند.
 10. زیورآلات نیز با قرارگرفتن در یک لیوان نوشابه و سپس با استفاده از یک مسواک، جرم‌گیری و تمیز می‌شوند. البته زبورآلاتی که با سنگ‌ها و جواهرات بدلی تزئین شده باشند.
 11. یک استفاده متداول از نوشابه‌ای هم‌چون کوکاکولا هم نوشیدن آن برای از بین بردن مشکلات گوارشی است که البته باید بدون گاز مصرف شود. می‌توان پس از بازکردن آن مقداری شکر به آن اضافه کرد تا گاز آن از بین برود.

خوب، با این همه موارد استفاده‌ای که این نوشیدنی گازدار دارد، انگار باید اون همه ایمیل‌های هشداردهنده در مورد نوشیدن کوکاکولا را جدی گرفت و یک فکر جدی برای ننوشیدن کوکا کرد … شما چی فکر می‌کنید؟!

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,