Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
در پی پایان یافتن دوره محکومیت یا ضوابط عفو،

«آزادی جمعی از زندانیان سیاسی از زندان اوین»

2012 August 16

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، بعدازظهر چهارشنبه، 15 اوت، تعدادی از زندانیان سیاسی و جرایم امنیتی، از زندان اوین با پایان دوره محکومیتشان و یا بر اساس ضوابط عفو و بخشودگی آزاد شده‌اند.

پیش‌تر دادستان تهران، عباس جعفری‌‌دولت‌آبادی، اعلام کرده بود 130 نفر از زندانیان سیاسی که 90 نفر از آنان در حال حاضر در زندان هستند مشمول ضوابط عفو و بخشودگی قرار گرفته و به زودی آزاد خواهند شد.

به گزارش کلمه، مزدک علی‌نظری، عادل محمد‌حسینی، علیرضا کیا، حمزه کرمی، حمیدایزدیاری، معصوم پردیس، رامین چاوشی، آرش ریکی، علی ملیحی، قاسم شعله سعدی، اسماعیل صحابه، آرش رهایی مهر، کوروش کوهکن، حمید مقدسی، حسین ثابت، امیر بهمنی و  رحمان بوذری دقایقی پیش از بند 350 زندان اوین آزاد شدند.

بیش‌تر این زندانیان قسمت که اعظم دوران محکومیت خود را گذرانده بوده‌اند از بازداشت‌شدگان مربوط به اعتراض‌های انتخابات ریاست جمهوری سال 88 هستند. قاسم شعله‌سعدی نیز در این میان با پایان دوره محکومیت خود آزاد شد.

هم چنین محمدرضا پونکی، شهاب دهقانی، امیر مقامی‌فر، علی اخوان، سارنگ اتحادی و ناصر آذر‌نیا نیز مشمول عفو شده و از زندان آزاد شدند. پیش از این نیز گزارش شده بود که نازنین خسروانی، صدف ثابتیان، مژگان محمدیان، شمیم زین‌العابدینی، اشرف علیخانی، معصومه یاوری و میترا عالی از بند زنان زندان اوین آزاد شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,