Saturday, 18 July 2015
08 July 2020
سکانس آخر

«از کلاه قرمزی تا قلب یخی»

2012 August 17

مهدی / رادیو کوچه

 «نوح در نقش گلادیاتور»

فیلم‌نامه «نوح» را جان لوگان (فیلم‌نامه نویس گلادیاتور، هوانورد و هیوگو) به هم‌راهی «دارن آرونوفسکی» نوشته است. فیلم‌نامه این فیلم همان داستان سنتی که در انجیل بیان شده نیست اما یک تصویر سازی رادیکالی جدید و کامل است که در خود فرشته‌های اعظم با نام نگه‌بانان را داراست.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

از دیگر بازی‌گران این فیلم می‌توان به «جنیفر کانلی» در نقش همسر نوح به نام «نامه»، «داگلاس بوث» و «لوگان لیرمان» در نقش پسران نوح به نام‌های «شم» و «هام»‌، «اما واتسون» در نقش بهترین دوست «شم» با نام «لا»، «آنتونی هاپکینز» در نقش پدربزرگ نوح با نام «متوسیلا» و «ری وینستون» در نقش دشمن نوح که  کاراکتر او فعلن بی نام است، اشاره داشت.

«بازگشت کلاه قرمزی به سینما»

فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و بچه ننه» به کارگردانی ایرج طهماسب قرار است در اکران عید فطر به روی پرده سینماها برود، این فیلم پس از فیلم‌های «کلاه قرمزی و پسرخاله»، در سال 1373 ، «کلاه قرمزی و سروناز» در سال 1381، سومین فیلم سینمایی است که ایرج طهماسب به عنوان کارگردان با شخصیت دوست‌داشتنی «کلاه قرمزی» ساخته است.

صدای عروسک‌ها در این فیلم عبارتند از: حمید جبلی‌ برای کلاه قرمزی و پسرخاله‌، محمدرضا هدایتی برای پسر عمه زا‌، بنفشه صمدی برای بچه و مادر‌.

اما عروسک‌گردان‌ها، دنیا فنی زاده‌ برای کلاه قرمزی‌، مرضیه محبوب برای پسرخاله و مادر‌، امیر سلطان احمدی برای پسرعمه زا و‌ بنقشه صمدی برای بچه ننه هستند.‌

فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و بچه ننه» یک فیلم موزیکال است که در بخش‌هایی از آن صدای حمید جبلی‌ و محمدرضا هدایتی به عنوان خواننده را می‌شنویم.

ایرج طهماسب‌ علاوه بر کارگردانی در این فیلم در نقش آقای مجری حضور دارد و حمید جبلی هم نقش «قاضی» را بازی می ‌کند.

«بورن در جایگاه شوالیه تاریکی»

بالاخره شوالیه تاریکی می‌خیزد، فیلم تازه «کریستوفر نولان»، با فروش 19 میلیونی‌اش در این هفته، از صدر جدول فروش به زیر آمد و در جایگاه سوم قرار گرفت. و این فیلم تازه بورن بود که با بازی جرمی رینر به جای مت دیمون در نقش اصلی، با فروش چهل و پنج میلیونی در بالای جدول قرار گرفت. کمدی سیاسی کمپین به کارگردانی جی روچ «ملاقات با فاکرها» و با بازی ویل فرل «عجیب‌تر از خیال» و زاک گالیفیاناکیس «خماری» هم با فروشی 27.4 میلیون دلاری در رده دوم قرار گرفت. شوالیه سیاه برمی‌خیزد که سه هفته در صدر جدول فروش قرار داشت، این هفته 19.5 میلیون دلار فروخت تا رتبه سوم جدول فروش این هفته را از آن خود کند و کمدی – درام چشمه امید با بازی مریل استریپ، تامی لی جونز و استیو کارل هم 15.6 میلیون دلار فروخت تا در رده چهارم جدول قرار گیرد.

«بعداز عید فطر با قلب یخی تازه»

فصل سوم مجموعه خانگی قلب یخی به کارگردانی سامان مقدم بعداز عید فطر وارد بازار خواهد شد.

کار تصویربردار یا مجموعه با گروه و بازیگران جدید هم اکنون در دکور ساخته شده حوالی اتوبان همت ادامه دارد و این بخش از کار دو ماه دیگر به طول می‌انجامد.

هم چنین سیامک مهماندوست، تدوین‌گر دو فصل قبلی این مجموعه کار تدوین را انجام می‌دهد. امیر توسلی نیز ساخت موسیقی را برعهده دارد. پس از عید فطر قسمت اول از فصل سوم این مجموعه که شنیده می‌شود نسبت به دو فصل قبلی تفاوت‌های بسیاری دارد وارد بازار خواهد شد.

دو فصل قبلی این مجموعه توسط محمد حسین لطیفی با فیلم‌نامه‌ای از حامد عنقا ساخته شده بود. البته در این فصل بازی‌گرانی چون هدیه تهرانی، مهران مدیری، رضا عطاران، طناز طباطبایی، رضا کیانیان، هانیه توسلی و… اضافه شده‌اند. اما هم‌چنان سید مهرداد ضیایی و حسین یاری از فصل قبلی با این گروه همکاری می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,