Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
به‌طور رسمی اعلام شد:

«اخضر ابراهیمی، نماینده سازمان ملل در بحران سوریه»

2012 August 18

خبر / رادیو کوچه

سازمان ملل متحد روز جمعه، 17 اوت، اعلام کرد که اخضر ابراهیمی، دیپلمات باسابقه الجزایری، به‌طور رسمی جانشین کوفی عنان برای نمایندگی سازمان ملل و اتحادیه عرب در حل و فصل بحران سوریه شده است.

به گزارش رویترز، ادواردو دل‌بیی، سخن‌گوی سازمان ملل متحد، در این باره گفت: «آقای دبیرکل از تمایل آقای ابراهیمی برای قرار دادن تجربیات بزرگ خود در این ماموریت سرنوشت‌ساز متشکر است؛ ماموریتی که نیازمند پشیتبانی قوی، آشکار و یک‌پارچه جامعه جهانی از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد است.»

در همین حال، احمد داوود‌اغلو‌، وزیر امور خارجه ترکیه گفت که اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه جامعه جهانی برای حل و فصل بحران سوریه، برای موفقیت در ماموریت خود، نیازمند توافق در شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

احمد داوود‌اغلو که در کنفرانسی خبری در آنکارا سخن می‌گفت اظهار داشت: «انتخاب آقای ابراهیمی، مسئله‌ای مهم است اما شورای امنیت سازمان ملل متحد باید از راه متحد شدن، به او کمک کند.»

کوفی عنان ضمن اذعان به شکست خود در ماموریتش برای حل و فصل بحران سوریه، اعلام کرد با پایان ماه جاری میلادی، دیگر به حضور خود در این سمت ادامه نخواهد داد. او شکاف در شورای امنیت سازمان ملل متحد بر سر موضوع سوریه را یکی از دلایل شکست خود عنوان کرد.

روسیه و چین تا‌کنون سه قطع‌نامه پیشنهادی از سوی کشورهای غربی برای افزایش فشار بر بشار اسد رئیس جمهور سوریه را وتو کرده‌اند.

در عین حال شبکه سوری حقوق بشر سوریه اعلام کرد که روز جمعه، دست‌کم 116 نفر در مناطق مختلف این کشور کشته شدند.

ارتش دولتی سوریه، روز جمعه به گلوله‌باران توپ‌خانه‌ای و هوایی برخی از مناطق حلف از جمله الشعار ادامه داد.

شورای عمومی انقلاب سوریه پیش آن اعلام کرده بود که هلیکوپترهای ارتش سوریه مناطقی در حلب از جمله الاذاعه و سیف‌الدوله را گلوله‌باران کردند.

بیشتر بخوانید:

  «تعلیق سوریه در سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,