Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
فرماندار شهرستان میاندرود مازندران اعلام کرد

«خسارت سیل مازندران بیش از پنج میلیارد تومان است»

2012 August 24

خبر / رادیو کوچه

به دنبال بارندگی شدید و جاری شدن سیل در نواحی مرکزی و شرق استان مازندران، روز پنج‌شنبه دوم شهریور ١٣٩١، شهرستان‌های نکا و میاندرود و روستاهای اطراف آن‌ها آسیب دیدند و جاده ساری-گرگان به دلیل آب‌گرفتگی برای ساعاتی مسدود شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری شهرستان میاندرود، «علی رجبی» فرماندار این شهرستان با اعلام این‌که بر اساس برآوردهای اولیه کارشناسان، خسارت سیل بیش از پنج میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد که بیشترین خسارات در میاندرود به بخش‌های کوهپایه‌ای مانند روستای «دارابکلا» و سپس، شهر «سورک» وارد آمده است. مدیر جهاد کشاورزی میاندرود نیز بیشترین خسارات در بخش کشاورزی را مربوط به شالیزارها، مزارع سویا، مرغ‌داری‌ها، باغ‌ها و کانال‌های آب‌رسانی ذکر کرد.

عکس از سایت فرمانداری میاندرود

سیلاب مسیرهای ارتباطی منتهی به بسیاری از روستاهای بالادست این شهرستان مانند «دارابکلا»، «اسرم» و «جام‌خانه» را مسدود کرده و موجب قطع برق و گاز در بعضی مناطق شده است. به گفته سخن‌گوی سازمان امداد و نجات جمعیت‌هلال‌احمر، امدادگران در نقاط سیل‌زده حضور دارند و به آسیب‌دیدگان کمک‌رسانی می‌کنند.

گفتنی است که در چند سال گذشته، جاری شدن سیل به کرات در بخش‌های مختلف استان مازندران خساراتی به بار آورده و پیش‌تر، کارشناسان، تخریب جنگل‌ها و تغییر سریع شرایط زیست‌محیطی منطقه را از عوامل این رویداد دانسته بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,