Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
در آستانه اجلاس جنبش عدم‌تعهد در تهران:

«تشکیل ایست‌های بازرسی از سوی سپاه در تهران»

2012 August 25

خبر / رادیو کوچه

به گزارش خبرنگار رادیو کوچه در تهران، از دو هفته پیش از آغاز اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران، نیروهای بسیج و سپاه پاسداران مسلح به سلاح‌های گرم، در ساعت‌های منتهی به شب در نقاط مختلف شهر تهران اقدام به ایجاد ایست‌های بازرسی کرده‌اند.

برخی از شاهدان عینی به خبرنگار رادیو کوچه گفته‌اند: «این چنین بازرسی‌های شبانه در تهران باعث ایجاد ترافیک‌های سنگین در خیابان‌ها و اتوبان‌ها شده که در برخی موارد به توقف خودروی شهروندان در این ایست‌های بازرسی از سوی نیروهای سپاه پاسداران شده است.»

در همین حال، جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز شنبه، 25 اوت، در مصاحبه‌ای‌ اعلام کرد 110 هزار نیروی پلیس به صورت مستقیم تامین امنیت اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد را برعهده دارند.

به گزارش مهر، احمدرضا رادان، در رزمایش آغاز عملیات اجرایی تامین نظم و امنیت اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد گفت: «برگزاری این نشست نشان‌دهنده اقتدار و ثبات کشور است و نیروی انتظامی نیز در تامین امنیت اجلاس نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. قرارگاه عملیاتی رزمایش از ابتدای ابلاغ برگزاری اجلاس تشکیل شد و 14 کمیته هفت‌گانه مسوول تامین امنیت تهران، حفاظت از شخصیت‌ها و امنیت مرزها شدند. در این مدت هم‌کاری و هم‌پوشانی خوبی با حضور قرارگاه نبی‌اکرم، وزارت اطلاعات، وزارت کشور، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع انجام شد. هم‌چنین برنامه‌ریزی‌ها برای تامین امنیت در سه سطح تهران، استان‌های هم‌جوار و نقاط مرزی انجام شد و در پایتخت چهار حلقه امنیتی به اجرا درمی‌آید.»

احمدرضا رادان در ادامه تاکید کرد: «هم‌چنین کنترل در مرزها در جنوب شرق و شمال غرب کشور تشدید شد و از 30 درصد و 70 درصد به 100 درصد رسید. ضمن این‌که اقدامات کنترلی و ایست بازرسی‌ها نیز که در سه سطح 30، 50 و 70 به اجرا درآمده بود، از امروز تا پایان اجلاس 100 درصدی می‌شود. این در حالی است که بازرسی‌های مقطعی در استان‌ها به ویژه نقاط منتهی به تهران به اجرا درمی‌آید.»

به گفته فرمانده قرارگاه امام علی، 360 پست ایست بازرسی شامل 200 قرارگاه امنیت و 160 ایست بازرسی توسط بسیج به اجرا درمی‌آید.

لازم به اشاره است شانزدهمین نشست سران جنبش عدم تعهد از پنجم تا دهم شهریور در تهران برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

«نامه شورای سفیران سبز امید به رییس جمهوری مصر»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,