Saturday, 18 July 2015
28 September 2020
با تصمیم مقامات کانادایی

«سرباز آمریکایی مخالف با جنگ دیپورت می‌شود»

2012 August 31

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، ٣٠ اوت ٢٠١٢، مقامات اداره مهاجرت و امور شهروندی کانادا، تصمیم خود را مبنی بر اخراج «کیمبرلی ری‌ورا»، سرباز زن ارتش آمریکا که پنج‌سال پیش با امتناع از انجام ماموریت در جنگ عراق، به کانادا گریخته بود، اعلام کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس از تورنتو، خانم «میشل روبیدوکس» سخن‌گوی «کمپین حمایت از مقاومت‌کنندگان در برابر جنگ» اعلام کرد که به این سرباز سابق آمریکایی تا روز بیستم سپتامبر وقت داده شده تا خاک کانادا را ترک کند. وی افزود که خانم «ری‌ورا» در حال مشورت با وکلای خود برای انجام اقدامات لازم است.

«کیمبرلی ری‌ورا»، سی ساله، در سال ٢٠٠۶ به عراق اعزام شده بود و در زمان مرخصی، هنگامی که در فوریه ٢٠٠٧، دوباره برای خدمت در این کشور فراخوانده شد، به کانادا گریخت و از این کشور تقاضای پناهندگی کرد. وی می‌گوید که ماموریت در عراق چشمان او را به روی واقعیات گشوده است.

خانم «ری‌ورا» در حال حاضر به همراه همسر و چهار فرزندش که دو تن از آنان در کانادا متولد شده‌اند، در شهر تورنتو زندگی می‌کند. او پیش‌تر نیز در ژانویه سال ٢٠٠٩ با حکم دیپورت روبه‌رو شده و با اعتراض به این حکم، تقاضای تجدیدنظر کرده بود.

کیمبرلی ری‌ورا به همراه خانواده‌اش/عکس از تورنتو استار

وکیل این سرباز پیشین آمریکایی می‌گوید که موکل‌اش در صورت بازگشت به ایالات متحده، با دادگاه نظامی و خطر تحمل حبس تا پنج سال مواجه می‌شود. پیش‌تر نیز دو شهروند آمریکا با پرونده‌ای مشابه خانم ری‌ورا، به نام‌های «رابین لانگ» و «کلیفورد کورنل» پس از دیپورت‌شدن به کشورشان، به اتهام ترک خدمت زندانی شده بودند.

به گفته‌ی «کمپین حمایت از مقاومت‌کنندگان در برابر جنگ»، هم‌اکنون در حدود ٢٠٠ نظامی آمریکایی که از شرکت در جنگ عراق سر باز زده‌اند، در کانادا به سر می‌برند. در زمان جنگ ویتنام نیز بیش از نودهزار آمریکایی به کانادا پناه برده‌بودند که برخی از آنان شهروندی این کشور را دریافت کرده و بعضی دیگر پس از اعلام عفو در زمان ریاست جمهوری جیمی کارتر، به آمریکا بازگشتند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,