Saturday, 18 July 2015
19 February 2020
رییس مجلس خبرگان رهبری:

«مردم ایران اهل اسراف هستند»

2012 September 04

خبر / رادیو کوچه

رییس مجلس خبرگان رهبری جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه، چهارم سپتامبر، خواستار توجه جدی دولت به وضع معیشت مردم در ایران شد و گفت‌: «نباید دولت خود را محدود کند باید در را باز کند و همه نظرات را جویا شود.»

این در حالی است که در سال 91 و با افزایش بهای دلار و در پی آن افزایش قیمت کالا و مسکن در ایران، اعتراضات پراکنده‌ای در شهرهای بزرگ و کوچک صورت گرفت.

هم‌چنین تعدادی از کارگران، معلمان و کارمندان ادارات دولتی در چند نوبت برابر ساختمان مجلس شورای اسلامی و استان‌داری‌ها و شهرداری‌های مختلف دست به تجمع زده‌اند.

آیت‌اله مهدوی‌کنی افزود: «کشورهای غربی ما را تحریم می‌کنند اما این تحریم‌ها از یک نظر برای ما مفید است چرا که می‌توانیم به ساحل پیروزی و موفقیت دست یابیم.»

از سویی دیگر در دو ماه اخیر به دلیل تحریم نفتی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا فشارها بر ایران افزایش یافته است.

رییس مجلس خبرگان رهبری افزود: «مشکلات در کشور وجود دارد اما با این اوصاف مردم هم‌کاری‌های خود را انجام می‌دهند. البته باید به این مسئله اشاره کرد که یکی از ارکان مهم در انقلاب اسلامی مردم هستند.»

وی با بیان این‌که دولت باید توجه جدی‌تر و عمیق‌تری به ساماندهی معیشت مردم داشته باشد، افزود: «در توصیه اول از دولت‌مردان می‌خواهم برای رسیدن به معیشت مردم از همه نظرات و ایده‌ها استفاده کنند و نباید دولت خود را محدود کند باید در را باز کند و همه نظرات را جویا شود.»

آیت‌اله مهدوی‌کنی وحدت و هماهنگی بین نیروها و دست‌گاه‌ها را امری لازم و ضروری دانست و افزود: «مقام معظم رهبری این هماهنگی‌ها را دنبال می‌کنند اما باید فعالان سیاسی و اقتصادی نیز به این وحدت توجه داشته باشند.»

وی گفت: «معتقدم باید انگیزه‌های شخصی خود را کم کنیم و فقط به فکر خدمت به مردم باشیم.»

رییس مجلس خبرگان رهبری افزود: «هم‌چنین از مردم و مسوولان می‌خواهم که قناعت را مورد توجه قرار دهند. ما باید در همه ابعاد قناعت را در پیش بگیریم. اگر می‌بینیم کشورهایی به جایی رسیده‌اند به خاطر آن است که مردم آن کشورها اهل قناعت هستند.»

مهدوی‌کنی گفت: «ولی متاسفانه ما ایرانی‌ها فقط اهل اسراف هستیم.»

بیشتر بخوانید:

 «تعطیلی مجتمع پتروشیمی اصفهان»

«افزایش نرخ دلار پس از اجلاس تهران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,