Saturday, 18 July 2015
19 February 2020
در نزدیکی سواحل شهر ازمیر رخ داد

«غرق شدن ۶١ مهاجر و پناه‌جو در آب‌های ترکیه »

2012 September 07

خبر / رادیو کوچه

بعد از ظهر روز پنج‌شنبه، ششم سپتامبر ٢٠١٢،  قایق حامل پناه‌جویان و مهاجرانی که به صورت غیرقانونی به مقصد اروپا در حرکت بودند، به علت برخورد با صخره‌های ساحلی در نزدیکی شهر ازمیر ترکیه غرق شد و ۶١ تن در این حادثه جان باختند.

به گزارش روزنامه حریت ترکیه، دو شهروند ترک به اتهام قاچاق انسان بازداشت شدند و تحقیقات از آنان آغاز شده است. طبق بازجویی‌های اولیه، مقصد نهایی این قایق، کشور بریتانیا بوده و اغلب مسافران آن، شهروندان سوری و عراقی اعلام شدند. بنا بر همین گزارش، اکثریت جان‌باختگان، زنان و کودکان هستند.

ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه خود به عنوان پلی میان آسیا و اروپا، همواره میزبان موقت پناه‌جویان آسیایی و یا مسیری برای انتقال غیرقانونی پناه‌جویان به اروپا بوده است لیکن حوادث دریایی ناشی از قاچاق مهاجران، به ندرت در آب‌های این کشور رخ می‌دهد.

هفته گذشته در حادثه‌ای مشابه، کشتی حامل ده‌ها پناه‌جو که از اندونزی به مقصد استرالیا در حرکت بودند، در آب‌های اندونزی غرق شد و ۴۴ تن کشته شدند. مسافران آن قایق را عمدتن شهروندان ایران و افغانستان تشکیل داده و قربانیان آن روی‌داد نیز زنان و کودکان بودند.

بیشتر بخوانید:

«ده‌ها پناه‌جوی عازم استرالیا غرق شدند»

«امیدی به زنده بودن ۴۴ پناه‌جوی غرق‌شده نیست»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,