Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
پس از ساعت‌ها نبرد سنگین

«نیروهای دولتی سوریه کنترل شهر تل‌شهاب را در دست گرفتند»

2012 September 07

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، ششم سپتامبر ٢٠١٢، نیروهای دولتی سوریه پس از ساعت‌ها نبرد سنگین با مخالفان، کنترل شهر «تل شهاب» در نزدیکی مرز اردن را که ماه‌ها در کنترل نیروهای مخالف دولت بود، در دست گرفتند.

شهر مرزی «تل شهاب» در ماه‌های اخیر گذرگاهی برای گریز شهروندان سوری از جنگ‌های داخلی این کشور به اردن بود و دولت سوریه تلاش می‌کرد تا با اعمال کنترل بر این منطقه، از خروج دسته‌جمعی پناه‌جویان که وجهه دولت بشار اسد را بیش ار پیش در جهان مخدوش کرده، جلوگیری کند.

پناهندگان سوری در اردن/عکس از آسوشیتدپرس

به گزارش آسوشیتدپرس، سربازان سوری به همراه بیست دستگاه تانک به این شهر حمله کردند و تلاش مخالفان برای بازپس‌گیری منطقه نیز به جایی نرسید. یک افسر ارتش اردن که در نزدیکی مرز این کشور با سوریه سکونت دارد و به دلیل منع قانونی، از ذکر نام او خودداری شده است، به این خبرگزاری گفت که صدای شلیک سلاح‌های سنگین از صبح پنج‌شنبه شروع شد و در میانه روز کاهش یافت.

از سوی دیگر، «سانا» (SANA)، خبرگزاری دولتی سوریه اعلام کرد که تعداد زیادی تروریست را در «تل شهاب» دستگیر کرده و مقادیری مواد منفجره از آنان کشف و مصادره نموده است. این خبرگزاری توضیح بیشتری از واقعه ارایه نکرد.

بیشتر بخوانید:

«نزدیک به بیست کشته در بمباران شهر حلب»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,